Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkanlık 'nin ve ekonomisinin çıkış yoludur

AK Parti Ankara Milletvekili Ünal, başkanlık sistemini 'nin ve ekonomisinin çıkış yolu olarak gördüklerini belirterek, "Geçiş formülü olarak partili cumhurbaşkanlığı masaya geldi." dedi.

Giriş Tarihi: 11.5.2016 17:21
Başkanlık Türkiye'nin ve Türkiye ekonomisinin çıkış yoludur

AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, Keçiören Belediyesince Neşet Ertaş Kültür Merkezi önünde düzenlenen "Tornetle Geri Dönüşüm" etkinliğinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli'nin "Partili cumhurbaşkanlığı" açıklamasına ilişkin değerlendirmesi sorulan Ünal, "Başkanlık anlamında anayasa değişikliği biraz zor görünüyor şu anda." diye konuştu.

'deki sistem sorununa ciddi şekilde çare üretecek bir formül olduğunu vurgulayan Aydın Ünal, şunları söyledi:

"Derinlemesine incelediğiniz zaman cumhurbaşkanının tarafsızlığı üzerinden rahmetli Özal'dan başlayarak, 'de çok ciddi bir tartışma vardı. O tartışmayı sona erdirmiş ve 'de sistemi çok rahatlatmış bir değişiklik olacak. Başkanlık hayalimizdir. Türkiye'nin ve Türkiye ekonomisinin çıkış yoludur başkanlık. Ama şu anda çok mümkün görünmediğini görüyoruz. Dolayısıyla belki bir geçiş formülü olarak partili cumhurbaşkanlığı masaya geldi."

"HATA OLDUĞUNU KABUL EDİYORUM"

Ünal, "Düşük profilli başbakan" tartışması ve o tanımla neyi kastettiği şeklindeki soru üzerine, kelimelerin anlamının bazen değişebileceğini belirtti.

Algısı değişince kelimenin manasının da değiştiğini anlatan Ünal, "Düşük profilli ifadesi, 'çok munis, sakin, samimi, vakur, mütevazı, sessiz ve derinden işini yapan' anlamında bir kelimeydi. Düşük profilli bir kelimeydi. Ama kelimelerin manası değişir. Türkiye'de bunun manası değişti. Dolayısıyla önemli olan halkın anladığı manadır. Madem halkımız bunu kötü, olumsuz anlamda görüyor, ben de bunun benim tarafımdan yapılmış bir hata olduğunu artık kabul ediyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkanlık Türkiye'nin ve Türkiye ekonomisinin çıkış yoludur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN