Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hacı Ahmet Sever ifadeye çağrıldı

Cumhuriyet Gazetesi’ne yaptığı açıklamalar ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank’ı alan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Başdanışmanı Hacı Ahmet Sever hakkında başlatılan soruşturma çerçevesinde şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrıldı.

Giriş Tarihi: 11.5.2016 14:41 Güncelleme Tarihi: 11.5.2016 14:52
Hacı Ahmet Sever ifadeye çağrıldı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Başdanışmanı Hacı Ahmet Sever 9 Mayıs günü Cumhuriyet Gazetesi'nde yayınlanan 'Erdoğan'ın arkasındaki şebeke' ile 'trollerin talimatları saraydan geliyor' başlıklı haberlerle Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank'ı almıştı.

Mustafa Varank da Hacı Ahmet Sever'i hakaret ve iftiraya uğradığı gerekçesiyle savcılığa şikayet etmişti. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından şikayet üzerine başlatılan soruşturma çerçevesinde Hacı Ahmet Sever ve haberde imzası bulunan Selin Ongun ifadeye çağrıldı. Cumhuriyet Savcısı Umut Tepe tarafından yürütülen soruşturmada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na Sever'in ifadesinin alınması için talimat yazılırken Selin Ongun'a da ifade tebligatı gönderildi. Her iki isim de şüpheli sıfatıyla ifade verecek.

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank sosyal medyadan yaptığı açıklamada Cumhuriyet Gazetesi ve Hacı Ahmet Sever hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirterek dilekçenin örneğini Twitter hesabından yayınlamıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hacı Ahmet Sever ifadeye çağrıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN