Kanalizasyonları tünel olarak kullanmışlar

Giriş Tarihi: 11.5.2016 13:41
Kanalizasyonları tünel olarak kullanmışlar

'ta devam eden operasyonlarda, teröristlerin mahalleler arası geçiş için kanalizasyonları kullandığı ortaya çıktı.

merkezinde yüzde 84'ü tamamlanan "Şehit Üsteğmen Mehmet Çifci Operasyonu" kapsamında teröristler, Bahçelievler, Gazipaşa ve İsmetpaşa mahallelerinde çembere alındı. Jandarma ve polis özel harekat timleri ile PKK'lı teröristler arasında sık sık sıcak temas sağlanan operasyon kapsamında yapılan kontrollerde, teröristlerin kentin yüksek kesimlerindeki mahallelerde (Gündoğdu, Yeşilyurt, Gazipaşa, İsmetpaşa ve Cumhuriyet) dere yataklarına yağmur ve kanalizasyon atıklarının şehir dışına aktarımını sağlamak için inşa edilen 1,5 metre yüksekliğe, 2 metre genişliğe sahip, bazı evlerin kanalizasyonlarının da aktığı beton atık su şebekesini mahalleler arası geçişler için kullandıkları ortaya çıktı.

TERÖRİSTLERİN TUZAKLADIĞI 140 TON PATLAYICI İMHA EDİLDİ

OPERASYON TİMLERİNE GÖRÜNMEDEN KENTİN İÇ KESİMLERİNE KADAR GELMİŞLER

Teröristlerden temizlenen alanlarda yapılan incelemelerde, kilometrelerce uzunluğa sahip, üzeri kapalı kanal düzenindeki tünellerin ışık alması için belirli mesafelere delikler açan teröristlerin bu kanallar yardımıyla operasyon timlerine görünmeden kentin iç kesimlerine ulaştığı belirlendi.

TEK TEK ARANIYOR

Teröristlerin patlayıcı tuzaklama ihtimaline karşın kontrollerini titizlikle sürdüren güvenlik güçleri, tünellerin uzunluğunun 5 kilometreyi bulduğunu belirtiyor. Bu tünelleri kullanarak teröristlerin şehir dışına kaçma ihtimalini göz önünde bulunduran ekipler, söz konusu bölgelerdeki belli noktalarda güvenlik önlemlerini artırdı.

ŞANLIURFA'DA OTOMOBİLDEKİ PKK'LILAR POLİSE ATEŞ AÇTI

KAMU BİNALARINA BAYRAK ASILIYOR

Teröristlerden temizlenen Yeşilyurt, Yenimahalle, Dicle ve Cumhuriyet mahallelerinde ev aramalarını sürdüren güvenlik güçleri, tüm evleri ve kamu binalarını tek tek kontrol ediyor. Ekipler, arama tarama faaliyetini tamamladığı kamu binalarına da şehitler anısına bayrak asıyor.

334 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Operasyonun 55. gününde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 334'e yükselirken, güvenlik güçleri çoğu el yapımı patlayıcılarla tuzaklanan 162 barikatı kaldırdı, 21 çukuru kapattı, 927 el yapımı patlayıcıyı imha etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanalizasyonları tünel olarak kullanmışlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN