Akdoğan'dan Avrupa'ya 'çifte standart' tepkisi!

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, ATO Congresium'unda yaptığı konuşmada, 'nin son dönemde özellikle terör ve göçmenler konusunda yalnız bırakıldığına dikkati çekti.

Giriş Tarihi: 13.5.2016 13:51
Akdoğan'dan Avrupa'ya 'çifte standart' tepkisi!

ATO Congresium'da Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) işbirliğince düzenlenen "5. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Programı ve Kariyer Günleri"ne Akdoğan'ın yanı sıra Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kudret Bülbül de katıldı.

BU DURUM ÇİFTE STANDART ŞEKLİNDE YORUMLANABİLİR

Akdoğan, burada yaptığı konuşmada, 'nin son dönemde özellikle terör ve göçmenler konusunda yalnız bırakıldığına dikkati çekti. Yalçın Akdoğan, Avrupa ülkelerinde bir hadise meydana geldiğinde önemsendiğini ama Pakistan, Irak, Yemen ya da 'de gerçekleştiğinde ise uluslararası haber kanallarının bile olaya yer vermediğini, bu durumun da "çifte standart" şeklinde yorumlanabileceğini belirtti.
'nin 3 milyon civarında mazluma, mağdura ve sığınmacıya kucağını açtığını anımsatan Akdoğan, "Ama kimsenin bu konuda da taşın altına elini koymak gibi bir derdi olmadığını bugüne kadar gördük. Suriye'de siyasi nüfuz mücadelesi için uçaklar kaldırıyorlar, uçak gemileri gönderiyorlar, trilyon dolarlar harcanıyor. 'Gel bir çocuğun elinden tut, başını okşa' dediğinde o süper güçlerin hiçbiri ortada yok." ifadesini kullandı.

KRİTİK TOPLANTI SONRASI AKDOĞAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

"ŞEHİT AİLELERİNİN KABUL ETMEDİĞİ HİÇBİR ŞEYİ KABUL ETMEYİZ"

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, Avrupa Birliği sürecinin Türkiye için çok önemli olduğuna değinerek, şöyle devam etti:

"Ama bu yalnız bırakıldığımız konularda Avrupa Birliği'nin nasıl bir vizyonsuzluk içerisinde olduğunu, nasıl bir ortak politika ortaya koyamadığını görüyoruz. Darbe olur, idamlar olur, siyasetçiler asılır, Suriye'de yüz binlerce insan ölür ses çıkaramazlar. Peki ne işe yarıyorsun sen? Türkiye, Avrupa Birliği üyeliğini önemsiyor ama koşu bandında koşmak gibi... Koşuyorsun koşuyorsun bir yere vardığımız yok, hep koşmak bize düşüyor. Böyle bir ilişki olabilir mi? Başka ülkelere Avrupa Birliği üyeliği için şart koşmadıkları şeyleri, vize kabulü için şart koşuyorlar. Böyle bir çifte standart olmaz. Yapıyorsun yapıyorsun yeni yeni şeyler çıkıyor.

Şimdi de 'terör tanımı' diye tutturdular. Biz şehit ailelerinin kabul etmediği hiçbir şeyi kabul etmeyiz. İstanbul'un, Edirne'nin, Antalya'nın, Trabzon'un, Van'ın kabul etmediği hiçbir şeyi kabul etmeyiz."

Başbakan Yardımcısı Akdoğan ile Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun konuşmaları sonrasında mezun olan yaklaşık 5 bin öğrenci kep attı.

AB BAKANI BOZKIR: TERÖR YASASININ DEĞİŞMESİ KESİNLİKLE MÜMKÜN DEĞİLDİR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdoğan'dan Avrupa'ya 'çifte standart' tepkisi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN