Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhtar Akademisi yaygınlaştırılacak

Giriş Tarihi: 13.5.2016
Muhtar Akademisi yaygınlaştırılacak

Kalyoncu Üniversitesi’nin başlattığı Muhtarlar Akademisi, tüm illerdeki üniversitelerce yaygınlaştırılacak. İlk yer ise olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sık sık buluştuğu muhtarlar akademili olacak. İlk olarak Gaziantep'te Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde başlayan ve dikkat çeken "Muhtarlık Akademisi" genelinde hayata geçirilecek. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın üzerinde durduğu proje için ilk olarak 'deki üniversiteler harekete geçti. Üniversiteler, bulundukları illerdeki muhtarları davet edecek. Böylece 55 bine yakın muhtar akademili olacak. Muhtarlara verilen eğitim konuları arasında, "resmi yazışma teknikleri, kişisel becerileri, halk sağlığı, uyuşmazlık arabuluculuk, insan hakları, kamu yönetimi, "liderlik ve girişimcilik ve temel bilgisayar" gibi alanlar yer alıyor. Dilekçe yazma, ikametgah belgesi doldurma, anlaşmazlık durumlarında arabuluculuk yapma, insan ilişkileri gibi eğitimler veriliyor.

'PROFESÖRLER DERS VERDİ'
Proje Koordinatörü Kalyoncu Üniversitesi araştırma görevlisi Mehmet Örfi Sönmez "Bu projeden önce esnaf üniversitesi ve anne üniversitesi gibi adımlarımız oldu. Muhtarların kullanabilecekleri bilgileri onlara bilimsel bir şekilde sunmak istedik. Profesör hocalarımız da ders verdi. Bazı belediyeler bizimle işbirliği yapmak istedi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhtar Akademisi yaygınlaştırılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN