Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 terörist öldürüldü

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Mardin ve Şırnak'ta yürütülen operasyonlarda 10 terörist öldürüldü, Batman, Şanlıurfa, Hakkari, Siirt, Antalya ve Ağrı'da ise 9 terörist yakalandı.

Giriş Tarihi: 14.5.2016 13:58
10 terörist öldürüldü

Buna göre, Mardin'in Nusaybin ilçesinde süren operasyonda, 4 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. İlçede bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 371 oldu. Operasyonlarda bir kalaşnikof piyade tüfeği, 5 şarjörü ve 149 fişeği, ikişer el bombası ve küçük telsiz ile bir dürbün ele geçirildi, 23 el yapımı patlayıcı imha edildi. İlçede bugüne kadar imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 884'e ulaştı. Şırnak'ta devam eden operasyonda ise 6 terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildi. Kentte bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 361 oldu. Operasyonda, bir av tüfeği ve 11 fişeği ele geçirildi. 7'sinin daha imhasıyla bugüne kadar etkisiz hale getirilen el yapımı patlayıcı sayısı 950'ye yükseldi. Güvenlik güçleri, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde kara yolu kenarına gizlenmiş 15 kilogram TNT ve 480 bixi makineli tüfek fişeği buldu.

TERÖRE İSYAN EDEN KÖYLÜLERE BOMBA

9 TERÖRİST YAKALANDI

Şanlıurfa'da 3, Siirt'te 2, Batman, Hakkari, Antalya ve Ağrı'da birer olmak üzere 9 terör örgütü üyesi yakalandı. Teröristlerle bir kalaşnikof piyade tüfeği, 2 şarjörü ve 60 fişeği ile bir çalıntı araç ele geçirildi.

YASA DIŞI SINIR GEÇİŞLERİ

Kara Kuvvetleri Komutanlığı hudut birliklerince yasa dışı yollarla Suriye'den ülkeye girmeye çalışan 607, Türkiye'den de bu ülkeye geçme girişiminde bulunan 9 kişi yakalandı.

Irak'tan 'ye geçmeye çalışan 64, ülkeden Yunanistan'a geçiş teşebbüsünde bulunan 5 kişi güvenlik güçlerince gözaltına alındı.

Ayrıca Ege Denizi'nde yakalanan 19 ve 'de bulunmak için yasal gerekleri taşımayan 165 kişi hakkında işlem yapıldı.

Mersin İncekum Burnu güneyinde bulunan grubun yardım talebi üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, fiber teknedeki 19 kişiyi kurtardı.

Muğla Cennet Koyu açıklarında bir balıkçı teknesinin alabora olduğu ihbarı üzerine bölgeye giden ekipler, bir kişinin cesedine ulaştı.

Aydın Güzelçamlı açıklarında alabora olan tekneden 3 kişi kurtarıldı.

Öte yandan, Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı dört F-16 ile -Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu, Sahil Güvenlik Komutanlığına ait 4 bot ve bir mobil radarla da Türkiye-Suriye deniz yan hududunda kontrol görevi icra edildi.

TERÖR OPERASYONUNDA TUTUKLANAN OĞLUNA TÜKÜRDÜ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 terörist öldürüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN