Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den 'kurultay' yorumu: suz, gayrimeşru, artniyetli

Genel Başkan Yardımcısı , muhalif isimlerin toplanmasını gayrimeşru, suz, artniyetli olarak değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 15.5.2016 13:15 Güncelleme Tarihi: 15.5.2016 15:05
MHP'den 'kurultay' yorumu: Hukuksuz, gayrimeşru, artniyetli

Genel Başkan Yardımcısı , "Burada amaç kongre yapmak değil, gerilim yaratmak ve ayrışma oluşturmak. Bu olumsuz kararlara rağmen bu zorlanıyorsa bunların da artniyetli oldukları ortaya çıkmış oluyor" dedi.

Mehmet Günal, 4 muhalif ismin delegelerle birlikte Ankara'da olağanüstü kurultay için toplanmasını değerlendirdi.

"ARKADAŞLARIMIZ RENCİDE EDİLİYOR"

Günal, toplanmanın kanunsuz olduğunu belirterek, "Bu toplanmanın kanunsuz olduğunu söylemiştik. Ülkücü tabanı karıştırmamalarını söylemiştik. İyi niyet yok ki böyle bir toplantı düzenleniyor. Bunların yaptıklarından dolayı üzgünüz. Orada arkadaşlarımız rencide ediliyor. Sanki bir toplantı var da arkadaşlarımız orada toplanmış gibi. Orada toplanmayı artniyetli buluyoruz. İmza toplamak meşrudur, kongrede isteyebilirler ancak bu kararı verecek organlarıdır. Bu şartları zorlamak artniyetli olduklarını göstermektedir. Bu çok da hoş bir şey değil. Bütün kararlara rağmen insanları oraya çağırmanın takdirisi sizlere bırakıyorum" dedi.

Günal sözlerini şöyle sürdürdü:

"Farklı bir anlam çıkarmanın gereği yok. Kongre olacakmış gibi arkadaşlarımızı oraya çağırmanın anlamı yok. Bunun arkadaşlarımızı provoke anlamına geliyor. Yargıtay'ın kararını beklemeleri gerekirdi. Gerilimin unsuru olmanın bizim sözlerimizin ne kadar doğru olduğunu gösterdi. Burada amaç kongre yapmak değil, gerilim yaratmak ve ayrışma oluşturmak. Bu olumsuz kararlara rağmen bu zorlanıyorsa bunların da artniyetli oldukları ortaya çıkmış oluyor.''

MHP'DE MUHALİFLER TOPLANMAYA BAŞLADI

"ORGANİZ EDENLERİN AMAÇLARI ORTAYA ÇIKTI"

Mehmet Günal, MYK olarak da, mahkeme olarak da kabul edilmedi bu. Gayrimeşru yollara başvuruluyor. Arkadaşlarımızın değişim taleplerini gayrimeşru bulmuyoruz. Bu gerilimden sonra mahkemenin kararını beklemeleri gerekir. Ülkücülerin sağduyusuna güveniyorum, değişim talepleri olabilir ancak bunu organize edenlerin amaçları ortaya çıkmış durumdadır" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'den 'kurultay' yorumu: Hukuksuz, gayrimeşru, artniyetli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN