Patlamanın ardından kaybolan köylüler aranıyor

Giriş Tarihi: 16.5.2016 15:56
Patlamanın ardından kaybolan köylüler aranıyor

'daki patlama yerinde 3 kez inceleme yapılıp parçalar toplandı.

'ın merkez Sur İlçesi Dürümlü Mezrası'nda 4 kişinin öldüğü 23 kişinin yaralandığı PKK'lıların 15 ton yüklü kamyonu infilak ettirdiği olayda kaybolan 13 kişiyle ilgili soruşturma sürüyor. Olay yerinde 3 kez inceleme yapılırken, kanıtlar ve 500 metre çapındaki alana yayılan ceset parçaları toplandı. Ceset parçalarının kayıp olduğu belirtilen kişilerin yakınlarından alınan örneklerle DNA eşleştirilmesi yapılması için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

DİYARBAKIR PATLAMASINDA 15 TON PATLAYICI KULLANILMIŞ!

OLAY YERİNDE 3 KEZ İNCELEME YAPILDI

PKK'lıların 15 ton bomba yüklediği kamyonda meydana gelen 4 kişinin öldüğü 13 kişinin kaybolduğu ve 23 kişinin de yaralandığı patlamayla soruşturma kapsamlı sürdürülüyor. Soruşturma kapsamında olay yerinde 3 kez inceleme yapıldığı ve 500 metre çapındaki alana yayılan delil ile ceset parçalarının toplandığı ve ceset parçalarının İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildiği öğrenildi.

DİYARBAKIR'DAKİ PATLAMANIN BOYUTU GÜN AĞIRINCA ORTAYA ÇIKTI

Patlamadan sonra kaybolduğu belirtilen 13 kişinin yakınlarında kan, tükürük ve kıl gibi örnekler alındığı ve bunlarında ceset parçaları ile DNA eşleşmesi yapılması için yine İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Jandarmanın olay ile ilgili köylülerin ifadesini aldığı ve şimdiye kadar şüpheli olarak yapılan bir gözaltı işlemi olmadığı belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Patlamanın ardından kaybolan köylüler aranıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN