Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ak Parti'de genel başkan adayı ne zaman açıklanacak?

"Yeni genel başkan adayının isminin ne zaman açıklanacağına" ilişkin bir soruya Kurtulmuş, hafta içerisinde, perşembe ya da cuma günü açıklanacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 17.5.2016 17:34
Ak Parti'de genel başkan adayı ne zaman açıklanacak?

Kurtulmuş: 'Kimsenin kişisel bir hesabı söz konusu olmaz'Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Hiç kimsenin kişisel bir hesabın içerisinde olması söz konusu olmaz. Bu süreçler nezaketi içerisinde, ilgili kurullarda konuşularak, gerçekten son derece olgun bir şekilde yürütülür" dedi.
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Hiç kimsenin kişisel bir hesabın içerisinde olması söz konusu olmaz. Bu süreçler nezaketi içerisinde, ilgili kurullarda konuşularak, gerçekten son derece olgun bir şekilde yürütülür. Şimdiye kadar böyle oldu, bundan sonra da böyle olacak, hiç şüpheniz olmasın" dedi.

"BU HAREKETİN LİDERİ BELLİDİR"

AK Parti, 22 Mayıs'ta gerçekleştireceği Olağanüstü Büyük Kongre öncesinde Genel Başkan adayını belirliyor. Milletvekilleri başta olmak üzere partinin diğer yetkili organları ile gerçekleştirilen temayül yoklaması öncesi, parti genel merkezine gelen isimler gazetecilerin sorularını cevapladı.
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, şimdi iki sene içerisinde ikinci bir değişim sürecinin ortaya çıktığını anlatarak, "Bu süreçlerde de teamüller bellidir, neyin ne olacağı bellidir. AK Parti siyasi hareketini sadece bir parti olarak değil, bir hareket olarak gördüğümüz bu hareketin, lideri bellidir. Dolayısıyla bu süreçte teamüllere uygun bir şekilde, bütün ilgili arkadaşlarımıza görüşleri sorulacak ve bunun sonucu olarak da pazar günü inşallah çok güzel bir kongre yaparak , bu değişimi de gerçekleştirecektir" ifadelerini kullandı.

NUMAN KURTULMUŞ'DAN KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ

"Bu siyaseti hareketin içerisinde hiç kimse kendi şahsı adına hesap yaparak yol almaz" diyen Kurtulmuş, "Burası bir dava hareketidir. 'nin geleceği, hatta çok geniş coğrafyada insanların geleceği neredeyse AK Parti ile özdeşleşmiş bir durumdadır. Dolayısıyla bizim bu çerçevede, hiç kimsenin kişisel bir hesabın içerisinde olması söz konusu olmaz. Bu süreçler nezaketi içerisinde, ilgili kurullarda konuşularak, gerçekten son derece olgun bir şekilde yürütülür. Şimdiye kadar böyle oldu, bundan sonra da böyle olacak, hiç şüpheniz olmasın" şeklinde konuştu.
Kurtulmuş, pazar günü, bütün dünyanın gözünün üstünde olacağı bir kongrenin yapılacağını anlatarak, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu kongrede verilecek mesajlarla birlikte, bu kongrede ortaya çıkan birlik, beraberlik tablosuyla birlikte inan ki kongreden sonra, Pazartesi'den itibaren , çok daha sağlam çok daha sağlıklı bir şekilde yoluna devam edecektir. Kaldı ki hem Türkiye'nin hem bölgenin hem de Türk siyasi hayatının çok önemli meselelerinin olduğu bir dönemden geçiyoruz. AK Parti'ye karşı milletin bu kadar çok teveccüh göstermesinin temel nedenlerinden birisi, 'Yeni Türkiye'yi kurma iddiası ve sorumluluğudur."

YENİ GENEL BAŞKAN ADAYI BU HAFTA BELLİ OLACAK

"Yeni genel başkan adayının isminin ne zaman açıklanacağına" ilişkin bir soruya Kurtulmuş, hafta içerisinde, perşembe ya da cuma günü açıklanacağını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ak Parti'de genel başkan adayı ne zaman açıklanacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN