Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akşener’i Paralel Yapı destekliyor

’li Koray : Cemaat mensuplarının tek aday üzerinde birleşmesi, bu algının Meral Hanım üzerinde yoğunlaşması ortada. Bir destek verme organizasyonuna dönüştüğünü biz de görüyoruz

Giriş Tarihi: 17.5.2016
Akşener’i Paralel Yapı destekliyor
'li 4 genel başkan adayının yargı kararına rağmen pazar günü toplamak istedikleri korsan kongre, aralarında var olan krizi daha da derinleştirdi.

Meral Akşener'in diğer adaylardan daha uzun süre alanda kalarak ve bariyerlere tutunarak şov yapması diğer genel başkan adayları tarafından tepki ile karşılandı. Akşener'i eleştiren Koray , "Üç arkadaşla yapılan toplantının ruhuna, işin ciddiyetine uygun olmadığını düşünüyorum" dedi. , Akşener'i eleştirirken dört genel başkan adayının vardığı mutabakata dikkat çekti.

FARKLI YOL İZLİYOR

Aydın, "Süreç bizim mutabakatımızda olan bir süreç değildir. Meral Hanım'ın demiri tutarak, 'Bir karar gelinceye kadar ben buradan ayrılmayacağım, hadi gelsinler ayırsınlar' şeklindeki sözleri bizim mutabakatımızın dışındadır. Kendisinin bizden ayrıştırarak izlediği bir yol. Eğer bilseydik arkadaşlarımız da farklı bir yol izlerdi. Anlaşılıyor ki farklı yol çizecek. Bundan sonraki çabalarına biz karışamayız, bizim ilgi alanımıza girmiyor. Toplumda yanlış anlamalara neden olmuştur, sanki biz oradan erken ayrıldığımız gibi bir imaj yaratılması hakkaniyetle, dürüstlükle, samimiyetle yürütülen bir mücadeleye gölge düşürmek anlamına gelir. Bu hem Ümit Hoca'ya, hem Sinan Bey'e hem de şahsıma haksızlıktır."

Aydın muhaliflerin Paralel Yapı tarafından desteklendiği iddialarına ise "Bütün illerde cemaat mensubu insanların tek aday üzerinde birleşmesi ve bütün mitinglerine, toplantılarına yoğun katılım sergilemesi, bu algının Meral Hanım üzerinde yoğunlaşması ortada. Bir destek verme organizasyonuna dönüştüğünü biz de görüyoruz. MHP'ye oy veren taban da görüyor" dedi.

Rüstem Mehmet HAZNEDAR/ANKARA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akşener’i Paralel Yapı destekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN