Dokunulmazlıklarda ilk tur bugün

AK Parti Grup Başkanvekili dokunulmazlıklarda ilk turun bugün, ikinci turun cuma yapılacağını belirterek, “ kampa gideceği için cuma günü sabahtan ikinci turu tamamlayacağız” dedi

Giriş Tarihi: 17.5.2016
Dokunulmazlıklarda ilk tur görüşme bugün
AK Parti'nin dokunulmazlıklarla ilgili anayasa değişiklik teklifinin TBMM Genel Kurulu'nda ilk tur si bugün yapılacak. Teklifin ikinci tur görüşmeleri ise cuma günü yapılacak.

AK Parti Grup Başkanvekili , görüşmelere Genel Kurul gündemi ve gensoru nedeniyle akşam 20.00-21.00 gibi geçilebileceğini ifade etti. Turan, 48 saat geçmeden ikinci oylamanın yapılamayacağını anımsattı. Perşembe günü 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı nedeniyle Meclis'in çalışmayacağını bu nedenle ikinci tur görüşmelerin cuma saat 10.00'da yapmayı planladıklarını ifade eden Turan, görüşme takvimine karşı çıkan 'ye de yanıt verdi:

"Anlaşmayı onlar bozdu, CHP'li Levent Gök, HDP'li Pervin Buldan ile bir olup mutabakatı bozdu. Yoksa ilk turu 16 Mayıs, ikinci turu 18 Mayıs görüşecektik. Buna rağmen onların kampı için 20 Mayıs'taki görüşmeyi sabaha aldık. Çalışmalarıysa cumartesi başlıyormuş. Çarşambadan Meclis'i kapatıp gitmek istiyorlardı."

AK Parti'nin 316 milletvekili ile tam kadro oylamalara katılacağını belirten Turan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da programını buna göre ayarladığını, orada bulunacağını ifade etti. Dokunulmazlıkların siyasetin kamburu olduğunu belirten Turan, "Dokunulmazlıkları kaldırıp her vekilin tabiri caizse temizlenmesine imkan verelim" dedi.

Öte yandan dün 16 dokunulmazlık dosyası daha Meclis'e geldi. Böylece hakkında dokunulmazlık düzenlenen milletvekili sayısı 138'e yükseldi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dokunulmazlıklarda ilk tur görüşme bugün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN