‘Bu hareketin lideri bellidir’

Giriş Tarihi: 18.5.2016
‘Bu hareketin lideri bellidir’
AK Parti, yeni genel başkanını belirlemek için temayül yoklamalarına dün de devam etti. Parti yönetimi ve milletvekillerinden oluşan 432 kişinin oy kullandığı ikinci temayül yoklaması 45 dakika sürdü. AK Parti'nin yeni genel başkan adayının yarın ya da cuma açıklanması planlanıyor. Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Yalçın Akdoğan, Milletvekilleri Mehmet Metiner ve Metin Külünk, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş şunları söyledi:
Numan Kurtulmuş: "Sadece bir parti olarak değil, hareket olarak gördüğümüz AK Parti siyasi hareketinin lideri bellidir. Bu siyasi hareketin içerisinde hiç kimse kendi şahsı adına hesap yaparak yol almaz. İnanın ki kongreden sonra, pazartesiden itibaren , çok daha sağlam çok daha sağlıklı bir şekilde yoluna devam edecektir."

AK PARTİ KADROLARI ERDOĞAN'IN YOLUNDA

Yalçın Akdoğan: "Ülkemizi inşallah yeni kongreyle birlikte, kurulacak hükümetle birlikte 'take off' (sıçrama) pozisyonuna getireceğiz ve hep birlikte ayağa kaldıracağız."
Mehmet Metiner: "Birbirinden değerli arkadaşlarımız arasında ayrım yapmayız. İstişare sonucunda ortaya çıkacak isim hepimizin gönlünden geçen, arkasında duracağımız isimdir."
Metin Külünk: "Büyük hedefine doğru kararlılıkla yürüyüşümüze bakarız. Dolayısıyla zarfın içerisinde kimi yazdığımızdan daha önemlisi bu kutlu yürüyüşün kendi arasındaki birlik ve beraberliği, bu kutlu yürüyüşün kararlılığı, bu kutlu yürüyüşün, bu davanın, bu büyük hareketin liderine olan sadakati esastır."
Mustafa Ataş: "Cumhurbaşkanımız bu partinin kurucu genel başkanı. Onun görüşlerini emir telakki ederiz. Tabii ki onun da görüşleri alınacak. Kendisi nasıl bir mekanizma arzu ederse, nasıl bir isterse onlarla görüşme yapılır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Bu hareketin lideri bellidir’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN