Başkanı Kahraman gençleri kabul etti

Giriş Tarihi: 18.5.2016 14:46
TBMM Başkanı Kahraman gençleri kabul etti

Başkanı İsmail Kahraman, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ve beraberinde 81 ilden ve KKTC'den gelen gençlik temsilcilerini kabul etti.

Başkanı Kahraman, gençliğin, gelecekleri olduğunu dile getirdi. Eğitimin her ülkenin birinci meselesi, gençlerin geleceğe hazırlanması ve hazır olmasının çok önemli olduğunu belirten Kahraman, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Bakan Kılıç'ın bu yönde çok büyük gayret gösterdiğini, bununla övündüklerini söyledi.

"KÜÇÜKLÜK KOMPLEKSİ OLMAMALI"

Kahraman, 780 bin kilometrekare olmadıklarını, büyük bir kültür coğrafyalarının bulunduğunu vurgulayarak, "Siz yarının sisiniz derken, bu kültür coğrafyasının da sahibi, yöneticisi olacaksınız. Dışarıya gittiğimizde bunu görüyoruz. Bizim kültür coğrafyamız, bizden çok büyük görevler bekliyor. Ümitler içinde. Biz halen 'nin değil bütün kültür coğrafyasının da temsilcisiyiz. Liderliğimiz bekleniyor ve biz lider ülkeyiz. Bunun idrakinde olmalıyız, küçüklük kompleksi olmamalı." dedi.

Şair Arif Nihat Asya'nın, "Elde sensin, dilde sen; gönüldesin, baştasın Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın" dizelerini okuyan Kahraman, 21 yaşındaki Fatih'in fethinin, muhteşem bir hadise olduğunu kaydetti.

"MİLLETİN, MECLİS'İN GÜCÜ BUNLARIN HEPSİNİ AŞMAYA MUKTEDİR OLDU"

Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç da TBMM'nin, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolun rotasını çizen, kararlarını alan, Atatürk'ün, "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" sözünün tecelli ettiği kurum olduğunu belirtti.

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'DAN ŞEHİT ASKERLER İÇİN MESAJ

Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışıyla Anadolu'da başlayan milli mücadele, Kuvay-i Milliye ruhunun ortaya koyduğu birlik, beraberlikle Meclis'in ve oradan Cumhuriyetin kuruluşuna giden yolda adımlar atıldığını belirten Kılıç, şöyle devam etti:

"TBMM'deyiz. Meclis'in güzel arşivi vardır. Derin siyasi, felsefi, ilmi konuşmaların olduğu hitaplar var, bunları okuyun. Bu Meclis'te kimler neler söylemiş, yeri geldiğinde nelere direnmiş, her türlü olumsuzluğa rağmen bu gazi Meclis, bugünün en önemli kurumlardan biridir. Çünkü bu çatı altında milletimizin temsili yatmaktadır. Zor günlerimiz oldu, darbeler oldu, vesayet dönemleri oldu. Ama bu milletin, Meclis'in gücü bunların hepsini aşmaya muktedir oldu."

"BİZİM TARİHİMİZ GURUR DUYULACAK BİR TARİHTİR"

Kılıç, bugün gelinen noktanın dünden daha iyi olduğunu vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı: "Bizim tarihimiz gurur duyulacak bir tarihtir. Tarihimizde sömürgecilik yoktur, gittiğimiz yere medeniyet götürmek, birlik, beraberlik vardır. Bugün bunu, Türkiye Cumhuriyeti'nin her bir ilometrekaresinde yaşatmak sorumluluğunda olduğumuzu unutmayalım."

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU, TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'I ZİYARET ETTİ

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
TBMM Başkanı Kahraman gençleri kabul etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN