Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan,19 Mayıs’ta gençleri ağırladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ATV-A Haber ortak yayınında soruları yanıtladı

Giriş Tarihi: 19.5.2016 22:27 Güncelleme Tarihi: 20.5.2016 02:11
Cumhurbaşkanı Erdoğan,19 Mayıs’ta gençleri ağırladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gençlerin sorularını yanıtladı..

CANLI YAYIN İÇİN TIKLAYIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması şöyle:

GELECEK HAFTA OLMADAN YENİ KABİNEYİ GÖRÜRÜZ"

Görünen o ki bu olağanüstü genel kurula temayül tek adayla gitme istikametinde. O da yüzde 81-82 oranında bir bütünleşmeyi gösteriyor.

Böylece pazar günü yapılacak kongreyle de genel kurul, tüm delegeler, artık oradaki adayla ilgili kararını verecektir ve pazar akşamı da artık gerek partimizin diyeceğim çünkü kurucu genel başkanı olduğum için bunu söyleyebiliyorum, genel başbakanı belli olacaktır.

Bunun yanında da tabii aynı şekilde bundan sonraki sürece yönelik 'Başbakan kim olacak?' sorusunun cevabı da tabii o gün öyle zannediyorum ki Başbakanımız Ahmet Bey istifasını verecektir. İstifayı verdikten sonra, ben de geciktirmeyi düşünmüyorum, hemen o akşam o gece yeni başbakanı görevlendirip, süratle kabinesini oluşturma imkanını verelim istiyorum.

ERDOĞAN'DAN KRİTİK 'YENİ KABİNE' AÇIKLAMASI

TERÖRDE ZARAR GÖRENLERE ÇAĞRI

Evlerini terk edenlere çağrım var; Evlerini tamir etmesinler. Bu yapıları biz yıkalım ve yeniden inşa edelim. Kentsel dönüşümü buralarda uygulayalım. Ondan sonra yeni evlerine gelsinler."

TERÖRDE ZARAR GÖRENLERE ÇAĞRI

DOKUNULMAZLIK OYLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dokunulmazlıklarla ilgili anayasa değişikliği teklifinin TBMM Genel Kurulundaki oylamasına ilişkin, "Bir taraftan diyorlar ki 'hodri meydan'. 'Hodri meydan' diyorsanız o zaman açın önünü, gitsin yargıya, hepsi yargılansın. Burada kaçmanın bir anlamı var mı, yok. Çünkü bugün yargılanmasan yarın zaten yargılanacaksın.

Ne zaman? Milletvekilliği bittiği anda gene yargılanacak. Bu işten kaçış yok, şimdi yargılan, hiç olmazsa Türkiye Cumhuriyeti Büyük Millet Meclisinin başına dert olmayın.

ERDOĞAN'DAN DOKUNULMAZLIK AÇIKLAMASI!

ERDOĞAN: FİLİSTİN KONUSUNA ADIMLARIMIZI ATIYORUZ
Ambargo kapsamında 'burası enerjisiz' dedik. Onunla ilgili gelişme var. Diğeri su sıkıntısı. Filistinli kardeşlerimizle görüşerek adımlarımızı atıyoruz."


İSRAİL BİZDEN ÖZÜR DİLEDİ

"BİZ KISKANÇ DEĞİLİZ"
Londra'nın Müslüman Belediye Başkanı'na yol gösterebilirim. Biz Türkiye olarak kıskanç değiliz, rahatız. Bir Müslümanın Londra'ya Başkan seçilmesi her türlü takdirin üzerindedir."
'BİZ KISKANÇ DEĞİLİZ'

SPOR HAYATI
Haftada 3 gün futbol, basket, koşu ve ağırlık çalışıyorum. Şuan 95 kiloyum, boyum da 185.

ERDOĞAN FORMUNU NASIL KORUDUĞUNU AÇIKLADI

AZINLIK YURTTAŞLAR
Ülkesinden göç eden azınlık yurttaşların geri dönmesini arzu ediyoruz. Eşit vatandaşlık temel anlayışımızdır.
'AZINLIKLAR BİZİM VATANDAŞIMIZ BUNDAN TAVİZ VERMEYİZ'

ENGELLİ VATANDAŞLARIN HAKLARI
Ülkemizde engelliler hiçbir dönemde istihdam edilmediği kadar istihdam edilmeye başladı."

"AB İKİ YÜZLÜLÜK YAPIYOR"
Vize verirler vermezler hiç önemli değil. Biz buraya vizeyle gelmedik. Avrupa'nın halkı Müslüman olan ülkelere tavrı değişik. AB iki yüzlülük yapıyor. Latin Amerika ülkelerine vize imkanı veriyorsun da Türkiye'ye niye vermiyorsun?

'AB VİZE KONUSUNDA İKİ YÜZLÜLÜK YAPIYOR'

"OPERASYONLAR SÜRECEK"
Bazı enteller operasyonlarımıza laf söylemeye kalkıyor. Terör bitmeden operasyonlar bitmeyecek. Hiç endişeniz olmasın. Bizi izlemeye devam edin. Bu canilerin okul diye, hastane diye derdi yok; yakıyor, yıkıyorlar.

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ'A TEBRİK
Beşiktaş'ı kutluyorum. Beşiktaş hep deplasmanda oynadı ama performansıyla her zaman 'bu maçı alacağız' mesajı verdi. Galatasaray'ın Eurocup'ta olan başarısı bizler için Dünya Genelinde bir sınıf atlamasıydı. Çim sahada hiç oynamadım. Şeref Stadı'nda toprak sahada oynardık, oldukça zordu. Milli Takımı'n İlk maçına gitmeyi arzu ediyorum."

ERDOĞAN: BEŞİKTAŞ'I KUTLUYORUM

'NİZAMİ ŞEHİDİMİZDİR'
Motiur Rahman Nizami bizim şehidimizdir. Bu idam cezası vicdansızlıktır. Dünya liderlerine de söyledim bunu. Çocuklarını tanıyorum Nizami'nin Allah yardımcıları olsun onların da. "

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan,19 Mayıs’ta gençleri ağırladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN