Erdoğan: Dokunulmazlıklar referanduma gitse...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize Ticaret Odası ödül töreninde konuştu. Gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, Meclis'teki dokunulmazlık görüşmelerinin sonuçları ile ilgili tahminde bulundu. Erdoğan, anayasa değişikliği görüşmeleri ile ilgili "Referanduma gidilseydi yüzde 80 alırdı" dedi.

Giriş Tarihi: 20.5.2016 16:01 Güncelleme Tarihi: 20.5.2016 17:59
Erdoğan: Dokunulmazlıklar referanduma gitse...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kültürpark'ta düzenlenen "Rize Ticaret Odası Ödül Töreni"nde, yaptığı konuşmanın satır başları...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN RİZE'DE

Eskiden ciddi bir hastalık durumunda mecburen ya Ankara'ya ya da İstanbul'a gitmek zorunda kalırdınız. Bunları yaşadık. Tabi hastanede muayene için sıra alıp muayene olacak ve ilaç bulursanız alabiliyordunuz. Bugünleri yaşadık... Bugün Rize'de yapılan hastaneler araştırma merkezleri, aile sağlığı merkezleri ile çok farklı bir yere ulaştı. İnşallah Rize'yi bu alanda daha da ileri götüreceğiz. Okula gitmek için dağ taş dere tepe yüründüğü, üniverstie deyince sadece Trabzon'u hatırladığımız günler oldu. Hamdolsun 10 yıldır faaliyette olan üniversitemiz bölgesinin en seçkin okullarından biri olacak. Hizmete girmiş olan Karadeniz Sahil Yolu'nu hatırlayın. Rize'ye yaptığımuz 104 km bölünmüş yolları sizler gayet iyi biliyorsunuz.

"RİZE'YE SADECE MİMARİSİ İÇİN GELENLER VAR"

OVİT tünelini biliyorsunuz inşallah bitmek üzere... Havalimanının inşaası ile ilgili teknik özellikler bitmek üzere... İhalesi yapılan havalimanı deniz üzerinde müstesna bir havalimanı olacak... Tarımsal anlamda çiftçilerimize gereken desteği veriyoruz. Turizm, Rize için en az çay kadar önemli bir yere sahip. Rize önemli bir destinasyon... Rize'ye sadece mimarisi için gelenler var... Sizler Rize'nin sanayicisi olarak bunu en iyi anlatacak olanlar sizlersiniz. İnanıyorum bunu hep birlikte yapacağız...

"ONLAR İSTEMEZUK DEDİ BİZ İSTERUZ DEDİK VE YAPTIK"

Yeşil yol projesine başladık. Dikili ağacı olmayanlar karşı çıktı. Bunlar nerede hayırlı bir iş yapıyorsun karşında bunları bulursun...

"Ayder'e inşa edeceğimiz Kış Sporları Merkezi'nin çalışmaları sürüyor"

Biz bu ülkede fidan ve ağaç olmak üzere milyarları bulan dikim yaptık. Bunları onlara rağmen yaptık. Biliyorsunuz Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne de karşı çıktılar. İnşallah 26 Ağustos'ta açılışını yapacağız. Onlar istemezuk dediler biz isteruz dedik yaptık. Bunlar onlara rağmen oldu. Şimdi Avrasya Tüneli bitiyor. Biz diyoruzki İstanbul'un bu yoğun trafiğini atlatalım. İstanbul-İzmir otoyoluna başladık. İstanbul ve İzmir arasını 3,5 saate düşürdük. Sayın Başbakan ve Binali Yıldırım bey ile açılışını yaptık. Çanakkale Köprüsü'nü yapıyoruz. Bunlar aşık olmayı gerektiren işler. Aşığa dağ bile deldirir. Onun için Şirin'e kavuşacağız. Burada Yeşil Yol projesi ile dağları aşarak o yeşillerin arasından Karadeniz'e nazır yaylaları gezdirme imkanı bulacağız.

"AYAĞIMIZA PRANGA VURMAYA ÇALIŞIYORLAR"

Değerli hemşehrilerim dikkat ediniz ne zaman 2023 hedeflerimizi açıkladık hemen bir dizi engel önümüze sıraladılar. Ayağımıza pranga vurmaya çalışıyorlar. Paralel ihanet çetesinin 17-25 Aralık darbe girişimi buna örnektir. Bunlarda başarılı olamayınca devreye terörü soktular. 17-25 Aralık operasyonları bunların başında geliyor. Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerindeki geri kalmış sorunların çözümünde büyük yol almıştık. Bu bölgelerdeki hizmetlerimiz diğer bölgelerden geri değil. Hakkari Selehaddin Eyyübi Havalimanı için 4 müteahit değiştirdik. Bunlar bir üst aklın kendilerine verdiği talimatla hareket ediyorlar. Siz Kürtlerin temsilcisiyseniz bunlara neden engel oluyorsunuz. Camiler ibadet edenler, okullarda eğitim görenler benim kürt kardeşlerim değil mi?

Ana muhalefet partisi bunlarla iş tutmuşlar. Başkanları bana diktatör yakıştırması yapıyor. Önce sen aynaya bak. Eğer Türkiye'de diktatörlük olsa sen bunları söyleyemezsin. Ağızlarından adeta salyalar akıyor.

"Adeta ağızlarından salyalar akıyor"

"SEN AHLAKEN SIKINTILISIN"

Sandıktan çıkamayacaksın. Bu millet sana izin vermez. Sen ahlaken sıkıntılısın. Kendisine hizmetkar olanı bu milletimiz yolda bırakmaz.
Dokunulmazlıklar konusunda bizi destekleyeceklerini söylediler. Bak şu dokunulmazlıklarla ilgili ne dedi, 'biz destekliyoruz' dedi, değil mi? İşte iki gün önce yapılanda desteklediler mi? Desteklemediler ve iktidar partisiyle MHP beraberce yüklendiler, 350'yi, 54, 55'i, buraları yakaladılar. Bugün nasıl olduysa geri döndüler. Bir hikmet var ve bugün de hamdolsun 376'ya kadar çıktı. Böylece referanduma gitmeye gerek kalmadı. Şimdi tabii bu, yolu kısalttı. Referanduma gitseydik de milletimiz yüzde 80 ile derslerini vereceklerdi. Bu operasyonlar Güneydoğu'da veya ülkemizin neresinde olursa olsun nihai sonuç alınıncaya kadar devam edecek.

"Referanduma gidilseydi yüzde 80 alırdı"

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bizim Mehmetçiğimiz Allah'ın izni ile polisimizle omuz omuza"

"BU ÜLKEYİ İÇ SAVAŞA GÖTÜREMEYECEKLER"

Bakıyorsunuz dünyanın değişik yerlerinden sırtına bir tane fotoğraf makinesi alan, yok İngiltere'den, yok Fransa'dan, yok Avrupa'nın değişik yerlerinden, Amerika'dan gelip Diyarbakır'ı geziyor, dolaşıyor. Ya sizin burada ne işiniz var? Ondan sonra yalan yanlış haberler. Senaryo hazır. Bu senaryoya göre de bazılarını konuşturuyorlar. Bütün uluslararası medyada da güçleri var ya, onunla Türkiye'yi, sanki Türkiye'de bir iç savaş varmış havasıyla dünyaya tanıtmaya çalışıyorlar. Bu ülkeyi iç savaşa götüremeyecekler ve Allah'ın izniyle bu ülkede terörü bitireceğiz. Kardeşlerim bizim bu süreçteki iyi niyetimiz, çukurlarla, güvenlik güçlerimize kalleşçe saldırmaları sonucu yara aldı. Milletimizin geleceği için silahların kullanıldığı dönemi bitirip kardeşliği hakim kılmak istiyorduk. Dürümlü'yü görüyorsunuz.. Kardeşlerimizi şehit ettiler. Bunlar kürt değil miydi? Bunlar bunun bedelini ödeyecekler. Dün Ulaştırma Bakanı'mız adaylığı ilan edildikten sonra hemen Diyarbakır'a gittiler. Aile yakınlarıyla görüştüler. İnşallah bizde Diyarbakır havalimanının terminal binasını açmaya gideceğiz. Terör örgütü 16 vatandaşımızı paramparça ederken 79 milyonun kalbinden nefret dalgası oluşturmuştur. Kimse için terör örgütünün yanında almanın bir izaahatı yoktur.

Ana muhalefet partisinin liderini görüyorsunuz. Kan'dan bahsediyor. Sen kimsin önce haddini bil. Bu ülkede demokrasinin yolu sandıktan geçer.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na seslendi "Sen kimsin haddini bil"

"DOKUNULMAZLIK GÖRÜŞMELERİ KİMİN NEREDE OLDUĞUNU GÖSTERDİ"

Eğer kanla bu iş hallolsaydı o zatın dirsek temasında olduğu kişiler başarılı olurdu. Sağlam irade ülkemizin geleceğini belirleyecektir. TBMM'de yaşanan anayasa değişikliği görüşmeleri gerçekte kimin nerede durduğunu göstermesi bakımından tam bir turnusol kağıdı görevi yaptı. Kamuoyuna dönüp evet oyu vereceğiz diyen ana muhalefet partisini gördük. Bu şekilde kendileri dışındaki herkesi afedersiniz aptal yerine koymaya çalışanlara bu millet gereken dersi verecektir. Sandığa gömülecekler.

"Bizim özgün mimarimiz burada çok ciddi bir çekim alanı oluşturacak"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Dokunulmazlıklar referanduma gitse...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN