İlk ziyareti katliamın yaşandığı köye yaptı

İlk ziyareti katliamın yaşandığı köye yaptı
Binali adaylığının açıklanmasının ardından 'a giderek Dürümlü mezrasındaki patlamada hayatını kaybeden 16 kişinin yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu. Yıldırım, "Terör örgütünün acımasız yüzü 16 kardeşimizi bir patlayıcı yüklü kamyonla şehit etti. Onlar bu ülke için şehit oldu. Bin yıllık kardeşliğimizi bozmaya kimsenin gücü yetmeyecek. Milletimiz rahat, emin olsun bu terör belası Türkiye'nin gündeminden çıkacak. Gereken neyse eksiksiz yerine getireceğiz" dedi. Yıldırım daha sonra 16 köylünün mezarını ziyaret ederek dua etti. Ardından patlamanın yaşandığı yerde inceleme yaptı ve Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'dan bilgi aldı.

ERDOĞAN, 28 MAYIS'TA DİYARBAKIR'A GİDECEK
Binali Yıldırım, "28 Mayıs Cumartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımızla beraber tekrar Diyarbakır'da olacağız ve Diyarbakır'a kazandırdığımız bu muazzam havalimanı başta olmak üzere diğer birçok eserin açılışını gerçekleştireceğiz, Diyarbakırlı vatandaşlarımızla dayanışma, birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzu dost düşman herkese göstereceğiz" dedi.

22'SİNDE KONGRE 29'UNDA GÜVEN OYLAMASI
AK Parti'nin pazar günü yapılacak kongresinde Yıldırım Genel Başkan olacak. Kongrede MKYK yeniden seçilecek. Erdoğan'dan hükümeti kurma görevini alacak olan Yıldırım, Bakanlar Kurulu listesini sunacak. 29 Mayıs pazar günü Meclis'te yeni hükümetin güven oylamasının yapılması planlanıyor.

ERZİNCAN VE İZMİR'DE ŞENLİK
Binali Yıldırım'ın adaylığı memleketi Erzincan'da coşkuyla karşılandı. Erzincanlılar, mehteran takımının konseri eşliğinde Ömer Çelik'in açıklamalarını dinledi. Milletvekili olduğu 'de de Yıldırım'ın adaylığı sevinçle karşılandı. CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu "Dileğimiz gerçekleşti" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk ziyareti katliamın yaşandığı köye yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN