Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahraman köylülere kin kustular

Giriş Tarihi: 21.5.2016
Kahraman köylülere kin kustular

PKK’lı teröristlerin Dürümlü katliamının ardından yaptığı telsiz görüşmeleri köylülerin kahramanlığını gözler önüne serdi. Hainlerin kayıp köylüler için “Hepsi T.C. yanlısı. Belalarını bulmuşlar” ifadeleri dikkat çekti

Diyarbakır'ın Dürümlü mezrasında PKK'lı teröristlerce 15 tonluk patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 16 kişinin yaşamını yitirdiği, 23 kişinin yaralandığı hain saldırı sonrası bölücü terör örgütünün iki sözde sorumlusu arasında geçen telsiz konuşmaları, köylülerin kahramanlığını, teröristlerin ise "acımasızlığını" gözler önüne serdi. Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, terör örgütünün sözde kuzey alanı sorumlusu, "Rezzan" kod adlı terörist ile sözde orta saha sorumlusu, "Aliser" kod adlı terörist, Dürümlü'deki patlamadan kısa süre sonra telsiz konuşması yaptı. Telsiz konuşmaları, olaydan sonra haber alınamayan teröristlerin, diğer örgüt mensuplarıyla irtibat kurduğunu deşifre etti. Teröristler arasında köyün sakinlerinin devleti sevdiği ve terör örgütünü desteklemediği yönündeki konuşmalar dikkati çekti. Söz konusu diyaloglar şöyle: Rezzan: O olay nasıl olmuş? Tam anlamadım. O nedir, ne olmuş? (Kahkaha ile gülüyor)/ Aliser: Biz de tam bilgi alamadık, arkadaşlardan./ Rezzan: Peki bu köy vatansever mi? / Aliser: Bahsettiklerine göre vatansever değil, T.C. yanlısıdır. Allah hepsinin belasını versin.

DEVLET YARALARI SARIYOR
Telsiz konuşmasında hain saldırı sırasında köylülerin, yüklü kamyonun gitmesine engel olduğu, bu nedenle teröristlerin kendilerini kurtaramadığı, ayrıca köy sakinlerinin araca açtığı yönünde bilgi geldiği şeklinde ifadeler de yer aldı. "Aliser" kod adlı teröristin, "Yani arkadaşlar diyor ki: 'Biz arkadaşız, dostunuzuz' diyorlar. 'Sizdeniz, özgürlüğünüz için, sizin için eylem yapıyoruz' diyorlar. Köylüler, küfrediyor, vazgeçmiyorlar. Arkadaşların kendisinden tam bilgi alamadık, çok bahsediliyor, silahla aracı falan vurmuşlar. 'Araç patlayabilir' diye bizim arkadaşlar, atlayıp uzaklaşmaya çalışıyorlar" sözleri üzerine sürekli kahkahalar atarak konuşan "Rezzan" kod adlı terörist, "Ama arkadaş, yani nasıl ya? 6-7 tane araba yok. 15-20 tane insan kaybolmuş. Nasıl kaybolmuşlar ya. Bu ne biçim şeydir ya? Belalarını bulmuşlar, o kadar patlayıcıyla belki toz olmuşlardır" karşılığını veriyor. Aynı terörist, "O köyle daha işimiz bitmedi. O patlayıcı ile biz şehirde stratejik eylem yapacaktık. Çok kötü, çok kötü oldu" diyerek örgütün amacını da ortaya koydu. Katliamda hayatını kaybeden köylüler için dün Diyarbakır'daki tarihi Ulu Cami'de gıyabi cenaze namazı kılındı. Bu arada devlet de terör mağdurlarının yaralarının sarılması için harekete geçti. Katliamda hayatını kaybeden her kişinin ailesine 30 bin lira tazminat, 2 bin lira da cenaze masrafı ödenecek. Her aileden bir kişi istihdam edilecek, ailelere maaş bağlanacak.

KAMPLARA BOMBA YAĞDI
Türk Silahlı Kuvvetleri önceki gün Zap, Avaşin, Basyan bölgelerine F-16 ve F-4 2020 savaş uçaklarıyla hava harekâtı düzenlendi. Bölgede tespit edilen mühimmat deposu, ağaç altındaki barınma alanları ve 3 Doçka mevzisi altına alınarak, imha edildi. Dün de Gara bölgesindeki hedefler bombalandı.

?8 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
19 Mayıs'ta gerçekleştirdiği operasyonlarda Nusaybin'de 6 teröristin öldürüldüğü bildirildi. Operasyonda, etkisiz hale getirilen terörist sayısı 394 oldu. Şırnak'ta ise 2 terörist öldürüldü, 1 terörist teslim oldu. Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 404 oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahraman köylülere kin kustular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN