Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’yi 'dokunulmazlık' korkusu sardı

’nin 26. Dönem 1. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı, dokunulmazlık tartışmalarının gölgesinde yapıldı. CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, en tartışılan konuşmalardan birini yaptı. İnce, "Savcılar ellerini ovuşturmuş bekliyor. Beni, Sezgin’i (Tanrıkulu), Eren’i (Erdem) ve Barış’ı (Yarkadaş) ilk etapta alacaklar." dedi.

Giriş Tarihi: 22.5.2016 08:05 Güncelleme Tarihi: 22.5.2016 11:01
CHP’yi 'dokunulmazlık' korkusu sardı

'nin dokunulmazlıklarla ilgili Anayasa değişikliğine destek vermesi eleştirildi. İki gün sürecek kampın ilk gününde,CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti. CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, en tartışılan konuşmalardan birini yaptı. İnce, CHP'nin TBMM'deki dokunulmazlık oylamasında 'evet' oyu kullanmasını eleştirerek, özetle şunları söyledi:

İNCE: HAYIR OYU VERDİM

"Evet oyu verenler 1 yıl sonra çocuklarına, eşlerine dahi anlatamayacak, yüzlerine bakamayacaklar ve 'hayır' oyu verdik diyerek gezecekler. CHP kendi doğrularına göre hareket etmeliydi. Bizim HDP ile işimiz yok. Ama bir doğru varsa, HDP ile aynı karede görünüyoruz korkusuyla hareket etmek doğru değil. , doğru bir teklif getirirse, onların teklifini desteklesek MHP'li mi olacağız? MHP veya HDP ne der, başkası ne der anlayışıyla hareket etmeyeceğiz. Doğrularımızı cesurca savunmamız lazımdı. Benvicdani olarak 'hayır' oyu verdim. Anayasaya bağlılık yemini etmiş bir milletvekili olarak anayasaya aykırı olan bir düzenlemeye vicdani olarak 'evet' diyemezdim. Savcılar ellerini ovuşturmuş bekliyor. Beni, Sezgin'i (Tanrıkulu), Eren'i (Erdem) ve Barış'ı (Yarkadaş) ilk etapta alacaklar. Bu bilgiye dayalı değil kendi öngörüm."

EREN ERDEM ARKADAŞLARINI SUÇLADI

İstanbul Milletvekili Eren Erdem de "21 kişi 62 arkadaşını AKP inisiyatifine teslim etti" dedi. Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan ise "Avrupa Parlamentosu ve AB kanadından iki gündür telefon alıyorum. Kendi doğrularımızı savunmamız gerekiyordu" dedi.

Hürriyet

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’yi 'dokunulmazlık' korkusu sardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN