Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu: HDP için imza vereni partiden atarım

Giriş Tarihi: 22.5.2016 09:45 Güncelleme Tarihi: 22.5.2016 10:58
Kılıçdaroğlu: HDP için imza vereni partiden atarım

Dokunulmazlık oylamasında göstere göstere “Hayır” oyu kullanan Lideri Kılıçdaroğlu şehit cenazelerinde protesto edilmesinden rahatsız oldu ve CHP’de takiyye dönemini başlattı. CHP Genel Başkanı : "HDP’nin AYM başvurusu için imza verilmesi de yasak. Başvuru için imza veren olursa partiden atarım."

'nin Antalya kampının 6 saat süren basına kapalı bölümünde söz alan vekillerin çoğunluğu dokunulmazlık oylamasında "Evet" oyu kullanılmasını eleştirdi, bazı milletvekilleri de düzenlemenin Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) götürülmesini istedi.

AYM İÇİN İMZA VERENİ PARTİDEN ATARIM

Eleştiri ve önerilere yanıt veren CHP Lideri , dokunulmazlık düzenlemesini AYM'ye taşımayı düşünmediklerini belirterek, "HDP'nin başvurusu için imza verilmesi de yasak. Başvuru için imza veren olursa partiden atarım. Ancak fezlekesi olan arkadaşlarımız AYM'ye bireysel başvuru hakkını kullanabilir. Bunun için hukuki destek de vereceğiz. Hatta gerekirse AYM ile de yetinmeyeceğiz. Bireysel başvuru haklarını bu arkadaşlarımız AİHM'ye kadar kullanabilirler" bilgisini verdi.

KILIÇDAROĞLU'NA ÖFKE DİNMEK BİLMİYOR

"TAKTİK GEREĞİ ÖYLE DAVRANDIK"

Habertürk'te yer alan habere göre; bazı vekillerin ilk turda CHP'nin "Evet" demesine yönelik eleştirilerini de yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Taktik gereği öyle davrandık. Yoksa biz baştan beri ilkesel tutumuzu ortaya koyduk ve 'Evet' oyu kullanacağımızı kamuoyuna deklare ettik. İkinci turda da bu ilkesel duruşumuzun gereğini yerine getirdik" diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU'NA YUMURTA ATILDI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu: HDP için imza vereni partiden atarım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN