Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüksekova çatlağı

Terör örgütü PKK’nın tepesinde çatlak! Karayılan grubunun, Yüksekova hezimeti için Bayık’ı suçlayan ifadeleri telsiz konuşmalarına takıldı: Karayılan, Bayık’ın adamlarını Yüksekova’dan kaçmakla suçladı

Giriş Tarihi: 22.5.2016
Yüksekova çatlağı
Bölücü terör örgütünün sözde liderlerinden Cemil Bayık ile Karayılan'ın il ve ilçelerde sürdürülen çatışmaların devamı konusunda ciddi görüş ayrılığı içinde olduğu, teröristlerin yaptıkları telsiz konuşmalarına yansıdı. Örgütte, özellikle Yüksekova'da Bayık'ın güvendiği elemanı ve sözde Yüksekova sorumlusu Yılmaz Kürdo kod adlı terörist Yusuf Saydut'un, operasyonlar sırasında kaçması, görüş ayrılıklarını büyütüyor. Karayılan grubunun telsiz konuşmalarında, Yüksekova'da şehir direnişi için çok büyük hazırlıklar yapıldığı, ilçenin hiçbir şehirde olmayan tünellerle ve "fare yolları" ile donatıldığı ve yoğun bir şekilde stoku yapıldığı anlatılıyor. Uyuşturucu ticareti için stratejik öneme sahip ve mutlaka örgüt hâkimiyetinde bulunması gerektiği belirtilen Yüksekova'da hezimet yaşandığı ifade edilen telsiz konuşmalarında, bu hezimetin tek sorumlusu olarak Yılmaz Kürdo kod adlı Yusuf Saydut ve Bayık gösterildi.

"YÜZÜSTÜ BIRAKTI"
Karayılan grubu, kodlu telsiz görüşmelerinde, Bayık'ın adamı olan Saydut'un Yüksekova'dan kaçarak örgütü yüzüstü bıraktığı belirtiliyor. Saydut'un şu an kaçak durumda olduğu ve yakalanarak ihanetle suçlanması gerektiği belirtilen konuşmalarda, Saydut'un aslında "devlet işbirlikçisi bir hain" olduğu dile getiriliyor. Karayılan ve Bayık grupları arasındaki çatlağın, örgüt için derin bir bölünmenin işaretleri olduğu kaydediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüksekova çatlağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN