Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Binali : Kimse Türkiye ile bilek güreşine kalkışmasın

65.Hükümetin kabine listesini açıklayan Başbakan Binali il grup toplantısını gerçekleştirdi. Konuşmasında 65. hükümetin çalışma takvimi ile ilgili başlıkları veren Yıldırım, "Kimse Türkiye ile bilek güreşine kalkmasın" dedi. Konuşması sık sık coşkulu sloganlarla kesilen Yıldırım'ın yahu bir durun da şu konuşmamı bitireyim demesi salonda gülüşmelere neden oldu.

Giriş Tarihi: 24.5.2016 12:07 Güncelleme Tarihi: 24.5.2016 13:55
Başbakan Binali Yıldırım: Kimse Türkiye ile bilek güreşine kalkışmasın

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından satır başları...

Gece gündüz demeden sınır boylarında bekleyen kahraman güvenlik güçlerimizi polislerimizi askerimizi selamlıyoruz. Türkiye'nin bağımsızlığı, toprak bütünlüğü için canını seve seve veren şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Değerli yol arkadaşlarım bugün yeni hükümetimiz kuruldu..Değerli yol arkadaşım sayın Ahmet Davutoğlu'na bir kez daha ülkemiz ve milletimiz için hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

"Kimse Türkiye ile bilek güreşine kalkışmasın"

ERDOĞAN'A MESAJ: YOLUN YOLUMUZDUR

Yolun yolumuzdur, sevdan sevdamızdır. Bu dünde böyleydi. Yarın da böyle olacaktır. Yıllar önce çıktığımız dava yolunda ülkemize çok güzel hizmetler kazandırdık. Partimizi kapatmaya kalktıklarında karşılarında Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşları vardı. Ak Parti'nin Türkiye'yi nereden alıp nereye götürdüğünü buradaki bütün arkadaşlarım biliyor. Siftah edemeyen esnaf kasasını Başbakan'ın önüne atıyordu. 2002 yılında böyle bir Türkiye'yi devraldık. 2012 Mayıs ayı geldiğinde IMF'ye olan borcumuz bitmişti. Bugün IMF'yi göndermekle kalmadık. IMF'y dedikki ihtiyacınız varsa kredi açmaya hazır hale geldik. AK Parti bunları yaparken bazıları boş durmadı. 2007'de hukuk icadı çıkardılar. 367 meselesi... Bugüne kadar Cumhuriyet tarihinde Cumhurbaşkanı'nın nasıl seçileceği belliydi. Bütün bunlar kenara bırakıldı. Yeni bir formül geliştirildi. Milli İradenin gücünü arkasına alan Ak Parti'ye yönelik bir girişimdir. Millete müracaat ettik. Millet kararını verdi. Cumhurbaşkanı'nı bundan sonra ben seçeceğim dedi. Ve Cumhurbaşkanımız Türkiye'nin Cumhuriyet tarihinde ilk defa milyonlarca vatandaşın oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanı'dır. Herkes bunu böyle biliyor ve kabul ediyor. 23 milyon vatandaşın oyunu alan bir Cumhurbaşkanı ben sorumsuzum diyemez. Siyasi sorumluluğu var. Ülke güvenliği içn kurumların uyum ve ahenk içinde çalışması için her türlü insiyatifi kullanıyor kullanmaya da devam edecektir.

"Yolun yolumuzdur, davan davamızdır"

"TERÖR BELASI BİTECEK"

Türkiye'yi bu terör belasından kurtaracağız. Operasyonlar ne zaman bitecek diye soruyorlar? Kanlı terör örgütü sivillerimize karşı silahlı saldırıyı tamamen sonlandırıncaya kadar devam edecek. Terör örgütü güvenlik güçlerimize silahlı saldırılarını, milletimizin can ve mal güvenliği sağlanıncaya kadar, silahlar tamamen ortadan kalkana kadar devam edecek. PKK'yı sizinle aramızdan çıkarmaya yemin etti. Milletimiz varsa biz varız. Siz varsanız biz varız.

"Terör belası bitecek"

YOLLARI BÖLDÜK GÖNÜLLERİ BİRLEŞTİRDİK

Değerli kardeşlerim Türkiye'nin birçok sorunu var. Dostlarımızın sayısını artıracağız düşmanlarımızın sayısını azaltacağız. Tarih bize çok önemli sorumluluklar veriyor. Bu sorumluluğu bugün yerine getirmek zorundayız. Suriye'de yaşanan anlamsız savaş yüz binlerce kardeşimizin canına mal oldu. Türkiye geleneksel misafirperverliği ile 3 milyon insana kucağını açtı.

Ekmeğimizi paylaştık. Ekmeğimizi paylaşırız ülkemizi böldürmeyiz. Yolları böleriz milletimizi böldürmeyiz. Yolları böldük gönülleri birleştirdik.

PARALEL ÖRGÜT İLE MÜCADELEYE DEVAM

Değerli yol arkadaşlarım, devlet içinde devlet kurmaya heveslenen bu anlamda güvenlik güçlerimizin yargı mensuplarımızın eğitim camiamızın içine sızarak örgütlenen paralel yapıya karşı da hiç ama hiç kararlılıktan taviz vermeden devam edecek. Kimse Türkiye Cumhuriyeti ile bilek güreşine tutuşamaz. Tek Bayrak Tek Millet Tek Devlet Tek Vatan vardır. Gerisi fasaryadır...

"BU ANAYASA İLE TÜRKİYE 2023 HEDEFLERİNE GİDEMEZ"

Değerli arkadaşlar Türkiye demokratik sosyal laik devlettir. Hatırlayın son 15 yıldır bütün partiler vaatlerinin en başına anayasayı koydu. Seçimden sonra herkes bir yere gidiyor. Kimi aşağı kimi yukarı kimi sağa kimi sola kimi kandile gidiyor. Vaat vermek çocuk işi değil. Siz millete söz veriyorsunuz. Burada bir şeyi açık olarak milletimle paylaşmak istiyorum. Seçimle iş başına geçmiş Cumhrubaşkanı'mızın milletimizle olan fiili durumunu anayasa ile uygun hale getirmek biz Ak Parti grubunun boynunun borcudur.

Bu anayasa ile Türkiye 2023 hedeflerine gidemez. Bu elbise bu bedene dar geliyor. Biz başkanlık sistemi dahil yeni anayasayı gerçekleştirmek için gerekli çalışmalara hemen başlaycağız.Çağrım şu; milletin beklentisi olan ve her seçimde bu millete vaat ettiğiniz yeni anayasayı gelin birlikte yapalım eğer her zaman ki gibi ipe un sererseniz biz ne yapacağımızı biliyoruz.

"Bi durun da şunu bitireyim"

Sık sık sloganlarla konuşması kesilen Binali Yıldırım "Durun da bir konuşmamı bitireyim" demesi salonda gülüşmelere neden oldu...

"TÜRKİYE HER TÜRLÜ HAYIRLI İŞİN ARKASINDA OLACAK"

Birinci önceliğimiz üreterek büyüyen bir ekonomi olacak. Bu konuları gerek bugün burada gerekse önümüzdeki günlerde grup toplantılarında çeşitli vesilelerle sizlerle paylaşacağız. Bugün İstanbul'da önemli bir zirve devam ediyor. Zirve'de kimileri günah çıkarıyor kimileri sesini dünyaya duyurmaya çalışıyor. 3 milyon insanı bağrımıza bastık Avrupa ülkeleri duvarları yükseltti. Duvarları yükseltmekle görmezden gelemezsin. Bu iç karışıklıkların arkasında dünyanın yönetiminde söz sahibi olan ülkelerin görevlerini layıkıyla yerine getirememelerinden kaynaklanıyor. Türkiye görevine devam edecek. Her türlü hayırlı işin arkasında olacak.

Haftamız hayırlı olsun meclis ve hükümet çalışmalarımızın ülkemize hayırlı olmasını diliyor hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum...

sabah.com.tr

"Hedefimiz üreterek büyüyen ekonomi olacak"

YENİ KABİNE İLK TOPLANTISI KÜLLİYE'DE!

İŞTE 65. HÜKÜMET'İN BAKANLAR KURULU TAM LİSTESİ

65. HÜKÜMET'İN TEK KADIN BAKANI FATMA BETÜL SAYAN KAYA OLDU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Binali Yıldırım: Kimse Türkiye ile bilek güreşine kalkışmasın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN