Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nusaybin'de teslim olan 25 terörist emniyette

Geçtiğimiz günlerde ele geçirilen not defterinde yazan pişmanlık satırlarıyla gündeme gelen terörist Zehra Kaya'nın da içlerinde bulunduğu teslim olan 25 teröristin ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Giriş Tarihi: 25.5.2016 10:35
Nusaybin'de teslim olan 25 terörist emniyette

'in Nusaybin ilçesinde teröristlere yönelik operasyon sürerken teslim olan 6'sı kadın 25 örgüt üyesi, emniyete sevk edildi. Abdulkadir Paşa Mahallesi'nde güvenlik güçlerine teslim olan 25 terörist, kontrolü ve diğer işlemlerinin ardından Mardin Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Teslim olan teröristlerin, ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

TERÖRİSTİN NOT DEFTERİNDEKİ PİŞMANLIK SATIRLARI

TERÖRİSTLER İLÇEDEKİ BİR SPOR SALONUNA GETİRİLMİŞTİ

Abdulkadir Paşa Mahallesi'nde dün güvenlik güçlerine teslim olan 6'sı kadın 25 terörist, ilçedeki bir spor salonuna getirilmişti. Bu teröristler arasında, bir süre önce vasiyetini yazdığı günlüğü bulunan terör örgütü mensubu Zehra Kaya'nın da yer aldığı belirlenmişti.

Operasyonda günlüğüne ulaşılan Kaya, örgütün sözde yöneticilerinin kendilerini piyon olarak kullandığını, birçok arkadaşının öldüğünü, kendisini bekleyen sonun da ölüm olduğunu anlatmıştı. Kaya, günlükte "Bu notlar, kimin eline geçerse lütfen aileme yetiştirin. Bu istek vasiyetimdir. Olmazsa mezarımda rahat uyumam valla. Ben Zehra Kaya" ifadelerini kullanmıştı.

Mehmetçik, daha sonra günlüğü Kaya'nın ailesine teslim etmiş, baba Mehmet Kaya, kızına teslim olması yönünde çağrıda bulunmuştu.

ŞIRNAK'TA TERÖRİSTLER, VATANDAŞLARIN EVLERİNİ KULLANILAMAZ HALE GETİRDİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nusaybin'de teslim olan 25 terörist emniyette
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN