Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Üniter yapıyı esas alan başkanlık’

Giriş Tarihi: 25.5.2016
‘Üniter yapıyı esas alan başkanlık’
Başbakan Binali dün Genel Kurulu'nda, 65. Hükümet'in programını okudu. 'Güçlü ' ve 'Güçlü Ekonomi' vurgusu yapılan hükümet programında bu hedefe ulaşmak için üniter yapıyı esas alan başkanlık sistemi önerildi. Bu amaçla Meclis'te uzlaşma aranacağının altı çizildi. 144 sayfalık hükümet programının önemli başlıklarına değinen Yıldırım özetle şu mesajları da verdi:

BAŞARILARIMIZIN MİMARI ERDOĞAN: Hükümet değişiklikleri halkımıza hizmet yarışında bir bayrak değişimidir. 2002'den sonra elde ettiğimiz bütün başarılarımızın mimarı hiç kuşkusuz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır.

YENİ ANAYASA: Siyasetin alanını genişletecek ve vesayet yerine millet iradesini tam anlamıyla tahkim edecek yeni anayasa ile birlikte yeni TBMM iç tüzüğü, yeni siyasi partiler kanunu ve yeni seçim kanunu hazırlamak önceliklerimiz arasında yer almaktadır.

PARALEL YAPI: Milli güvenliğimizi ve meşru demokratik sistemimizi tehdit eden bu vesayet odağının yurtiçi ve yurtdışı bağlantılarıyla mücadelemiz devam edecektir.

6 askerin şehit olduğu Van'daki hain saldırıyı kürsüde öğrenen Yıldırım, "Onlar vatan için hayatlarını ortaya koyan fidanlarımızdır. Tek bir terörist kalmayana kadar mücadele sürecek. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Üniter yapıyı esas alan başkanlık’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN