Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de kurultay 10 Temmuz’da

lideri Bahçeli, seçimli olağanüstü kurultayın 10 Temmuz’da Arena Spor Salonu’nda yapılacağını belirterek “Kim aday olacaksa benimle yarışacak” dedi

Giriş Tarihi: 26.5.2016
MHP’de kurultay 10 Temmuz’da
lideri Devlet Bahçeli, seçimli olağanüstü kurultayın tarihini açıkladı. Yazılı bir açıklama yapan Bahçeli şunları kaydetti:
MHP Genel Başkanı olarak, parti tüzüğümüzün şahsıma tanıdığı yetki çerçevesinde seçimli Olağanüstü Büyük Kurultayı toplama kararı aldığımı belirtmek üstlendiğim görevin bir parçasıdır. Bu kapsamda partimiz, 10 Temmuz 2016 Pazar günü Arena Spor Salonu'nda seçimli Olağanüstü Büyük Kurultayı millet ve tarih huzurunda yapacaktır.
Tüzük tadilatı konusundaki talep ve çağrılar da etraflıca değerlendirilip lazım gelen tedbir ve düzenlemeler doğal mecrasında aşama aşama yerine getirilecektir.
MHP'yi kaosa sürüklemek için el ovuşturmak, kurultayla ilgili somutlaşmış siyasi irademizi sulandırmaya yeltenmek iyi niyetli tavır görülemeyecek. Aksi davranış ve tutumlara da müsaade edilmeyecek.
Şunun özellikle bilinmesini isterim ki, kim ya da kimler genel başkanlığa aday olacaksa şahsımla yarışacaktır. Asıl mücadele bundan sonra başlayacak, MHP çok yakında gireceği demokratik sınavdan güçlenerek, arınarak, kamburlarından kurtularak çıkacak ve kutlu yoluna emin adımlarla devam edecektir.

TAKTİK SAVAŞLARI
MHP'de kongre tartışmaları Genel Merkez ve muhalif kanat arasında taktik savaşına dönüştü. Muhaliflere göre MHP tüzüğü genel başkan seçimli olağanüstü kongreye izin vermiyor. Kulislerde Genel Merkez'in seçiminin yapılması için kongrede öncelikle tüzük değişikliğine gideceği konuşuluyor. Kongrenin çağrı heyetince küçük bir salonda yapılması planlanıyordu. Genel Merkez ise kongre adresi olarak Ankara Arena'yı işaret etti. Bu hamleyle kongre salonunda tribün desteği alınmak istiyor. Genel Merkez, Meral Akşener ve Ümit Özdağ'ı disiplin kuruluna sevk etmeyi planlıyor. Her iki aday da kongrede af teklifi sunarak disiplin kararını kaldırmaya çalışacak. Ancak bu durumda adaylardan Koray kilit rolü üstlenecek. Aydın'ın muhaliflerin en güçlü adayını saf dışı bırakmak isteyeceği iddia ediliyor. Rüstem Mehmet HAZNEDAR

YARGITAY BAŞKANI CİRİT: KARAR KESİN
Yargıtay İnsan Hakları Komisyonu'nca düzenlenen "Adil Yargılanma Hakkı ve İfade Özgürlüğü" seminerine katılan Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, gazetecilere Yargıtay'ın MHP kararını değerlendirdi. Cirit "Herhangi bir hukuki karmaşa yok. Her şey normal rutin süreci içinde yürümüş ve vicdanlarına göre en doğru kararı vermişlerdir. Karar kesin" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP’de kurultay 10 Temmuz’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN