Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'da kritik görüşme

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Avrupa Birliği Bakanı Ömer , Antalya'da, Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Timmermans ile bir araya geldi. Görüşmede vize serbestisi başta olmak üzere ilişkiler bağlamında gündemdeki konuların ele alındı.

Giriş Tarihi: 27.5.2016 18:56
Antalya'da kritik görüşme

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği Bakanı Ömer ile Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans'ın görüşmesinde, ve AB'den uzmanların haftaya bir araya gelmesi konusunda mutabakata varıldı.

Birleşmiş Milletler En Az Gelişmiş Ülkeler İstanbul Eylem Programının Yüksek Düzeyli Kapsamlı Ara Dönem Gözden Geçirme Toplantısı için Antalya'da bulunan Çavuşoğlu ile Çelik, Timmermans ile bir araya geldi.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, görüşmede Türkiye ile vize serbestisi başta olmak üzere Türkiye-AB ilişkileri bağlamında gündemde bulunan konular ele alındı.

Yapıcı ve verimli geçtiği öğrenilen üçlü görüşmede, Türkiye ve AB'den uzmanların gelecek hafta bir araya gelerek izlenecek yol haritasını belirlemeleri, ardından bakanlar Çavuşoğlu ve Çelik'in, Timmermans ile tekrar bir araya gelmeleri kararlaştırıldı.

Görüşmede, üzerinde görüşülen ve uzlaşılan konular hakkında liderler seviyesinde bir araya gelinebileceği konusu da ele alındı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'da kritik görüşme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN