FETÖ dağıtıcıları köle yapmış

Terör örgütü FETÖ/PDY’nin seçimleri manipüle etmek ve sandık başlarında AK Parti hükümeti aleyhine propaganda yapmak için gazete dağıtıcılarını kullandığı ve hiçbir ücret ödemediği ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 27.5.2016 10:15 Güncelleme Tarihi: 27.5.2016 11:22
FETÖ dağıtıcıları köle yapmış

Düzce'de FETÖ/Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik düzenlenen operasyonda ele geçen belgeler terör örgütünün medya ve finans ayağının, hükümeti devirmeye ve seçimleri manipüle etmeye yönelik nasıl kullanıldığını da ortaya çıkardı. Seçim günlerinde yayın organı gazetesini abonelerine dağıtıktan sonra Cihan Haber Ajansı bürolarında toplanan dağıtıcıların, okullardaki sandık başlarına gönderilerek AK Parti aleyhine kirli propaganda yapmaya zorlandıkları belirlendi. Dağıtıcıları bu eylem için hiçbir ücret ödenmediği de tespit edildi.

FETÖ MAĞDUR ETTİ DEVLET SAHİP ÇIKTI

OYLAR HDP'YE

FETÖ/PDY'nin örgüte ait tüm şirketlerde çalışanlarının seçimlerde mutlaka HDP'ye oy vermeye yönlendirdiği de operasyonda ortaya çıktı. Polisin tespitlerine göre FETÖ/PDY, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve sonrasındaki milletvekilleri genel seçimlerinde seçim sonuçlarını manipüle etmek için her yola başvurmuş. Dağıtıcılarının Cihan Haber Ajansı personeli gibi gösterilerek kullanıldığı seçimlerdeki kirli planın takibe takılmaması için gazetenin motorlu kuryeleri kullanılmış.

HER GÜN YENİ TELEFON

Terör örgütü FETÖ/PDY'nin başvurduğu bir diğer yöntem ise seçim günlerine mahsus hattı kullanması. FETÖ/PDY üyeleri seçim günlerinde başka isimlere ait GSM hatları kullanarak bir birleriyle kurmuş. Hatların seçimlerden sonra bir daha kullanılmadığı tespit edildi.

Star

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ dağıtıcıları köle yapmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN