Meclis, ’nin peşine düştü

Meclis, Kılıçdaroğlu’nun gözleri önünde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik çirkin sözler kullanan küfürbazların peşine düştü. Cumhuriyet Başsavcılığı da küfürlü sloganları atanlarla ilgili resen soruşturma başlattı

Giriş Tarihi: 27.5.2016
Meclis, CHP’nin peşine düştü
Geçtiğimiz salı günü grup toplantısında bir grup partilinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan ağza alınmayacak küfürlü sloganları sonrası tepkiler sürüyor. 7 kişilik küfürbaz korosundan 4'ünün kimliği tespit edilirken, Cumhuriyet Başsavcılığı da küfürlü sloganları atanlarla ilgili resen soruşturma başlattı. Çirkin sloganlarla ilgili Meclis de harekete geçti. AK Parti, bu kişilerle ilgili Cumhurbaşkanına hakaretten Cumhuriyet savcılıklarına suç duyurusunda bulunuldu.

KÜFRETMEYE GELMİŞLER!

"SEYİRCİ KALMAYACAĞIZ"
Küfürlü sloganlara AK Parti'den gelen tepkiler ise şöyle oldu:
AK Partili TBMM İdare Amiri Salim Uslu: Bu isimler herhangi bir vekille gelmiş değiller. Bizzat Kemal Kılıçdaroğlu'nun makamından aranarak içeri alınmışlar.
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan: Yüce Meclis'in çatısı altında böyle bir hakaret cezasız kalmamalıdır. Bu sürecin sonuna kadar takipçisiyiz.
AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı: Tutarlı bir açıklama yerine 'bu prestodur' diyerek abesle iştigal açıklamalar yapmak uygun değil. Biz bu konuda gerekli girişimleri yaptık. Meclis Başkanlığı kendi üzerine düşen görevi yerine getirecek" dedi.
AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz: Bu sadece milletin oyuyla seçilmiş cumhurbaşkanına hakaret değil, AK Parti'ye gönül vermiş herkese karşı yapılmış bir hakaret. Biz bu rezilliğe seyirci kalmayacağız.

CHP'DEN KÜFÜRLÜ SLOGANA SAVUNMA
CHP Grup Başkanvekilleri Levent Gök, Özgür Özel ve Engin 'dan, parti grubunda küfürlü slogana savunma geldi. Atılan sloganların açıkça saptırıldığı ve başka bir mecraya çekilmek istendiği öne sürülen grup başkanvekillerinin açıklamasında Kılıçdaroğlu'nun küfürlü sloganları "eliyle durdurduğu ve müsaade etmediği" de savunuldu.

KÜFÜRBAZLARA SUÇ DUYURUSU
AK Parti Genel Merkezi adına Genel Sekreter Gül ve Parti Grubu adına Başkanvekilleri Bostancı, İnceöz, Turan ve Çakır "Cumhurbaşkanına alenen hakaret" ve "kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret" suçlarından ayrı ayrı suç duyurusunda bulundu. Dilekçede, CHP Grup Toplantısı'nda bir kısım partililerce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AK Parti, parti yöneticileri ve mensuplarına ağır hakarette bulunulduğu belirtildi, sloganları atanlar hakkında ceza davası açılması istendi. AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk de Kılıçdaroğlu ve slogan atan CHP'liler hakkında ayrı bir suç duyurusunda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meclis, CHP’nin peşine düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN