Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haysiyet celladı kan emiciler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar ’de Cumhurbaşkanına ve milletvekillerine küfredecek kadar alçaldılar. Bunlarda ahlak, haysiyet diye bir şey yok. Çünkü bunlar haysiyet celladı, kan emiciler

Giriş Tarihi: 28.5.2016
Haysiyet celladı kan emiciler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Kırşehir'de Ahi Evran Külliyesi'ndeki 29. Ahilik Haftası kutlamalarına katıldı. Erdoğan'ın buradaki konuşmasından satırbaşları şöyle:

HAYSİYET CELLADI: Bunlar 'de Cumhurbaşkanına ve milletvekillerine küfredecek kadar alçaldılar. Bunlarda ahlak diye, haysiyet diye bir şey yok. Çünkü bunlar haysiyet celladıdır, kan emicidir kan. Parlamento'nun şanına uymayacak şekilde Cumhurbaşkanına ve iktidar partisi vekillerine küfredecek kadar alçalanlara, artık diyecek şey bulamıyorum. İnanıyorum ki bunlara en büyük bedeli, en kısa zamanda milletim ödetecektir. Bunların bölücü terör örgütüyle ne farkı var? Parlamentoda siyasi terör estiriyorlar.

"Bunlar mecliste Cumhurbaşkanı'na küfredecek kadar alçaldılar!"

SİLAH TAŞIYANLAR: Dokunulmazlık oylamasında birinci turda kaçamak yaptılar. Sonra baktılar iş iyi gitmiyor, bir kısmı geldi, katıldı. Bu milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması değil, fezlekelerin dokunulmazlığının kaldırılmasıdır. Ne kadar fezleke varsa orada bunlar yargıya tekrar gönderilecek. Yargı bunları yargılayacak ve ondan sonra nihai kararı verip uygulamaya geçecektir. Niye korkuyorsunuz? Suçu olan gocunur. Toplamda 168 milletvekili var. nin fezlekesi suç teşkil ediyor diye bir şey yok.MİLLET HESAP SORAR: Parlamento yargı mahalli değil. Onun içinde milletvekillerimiz 4 siyasi parti için de bu kararı aldı. "Bunları yargı yargılar, dolayısıyla Parlamento bunları yargıya göndersin" dediler. Zaten er veya geç bunlar yine yargılanacaktı. Kalkıp da yıllar yılı beklemeye gerek yok. Çünkü millet, "Bunlara durup dururken maaş ödemeye biz tahammül edemiyoruz" diyor. Biz eğer bu adımları atmazsak millet bunun hesabını sorar.

BEDELİNİ ÖDÜYORLAR: 780 bin kilometrekare vatan toprağının bir karışına dahi göz diken önce bunun bedelini ödemeyi göze almalı. Ödüyorlar ve ödeyecekler. Yarın (bugün) Diyarbakır'da modern bir terminal binasının açılışını Sayın Başbakan ile bakanlarımızla yapacağız. Hiçbir zaman ayrım yapmadık. Yatırımlara devam edeceğiz. Boşaltılan ilçeleri de tüm altyapısıyla yeniden inşa edeceğiz. Onları asla sıkıntıya düşürmeyeceğiz. Biz sıkıntıların devleti değiliz.

ZAVALLILAR: Batı'dan gelen bazı zavallılar, buralarda tahrik unsuru olarak dolaşıyor. Biz onurlu, haysiyetli bir milletiz. Mağduru, mazlumu yalnızı koymadık tarih boyunca, bugün de yarın da yalnız koymayız. İşte Suriye'den, Irak'tan 3 milyon insana ev sahipliği yapan biz. Avrupa niye kimse gelmesin diye tel örgüler örüyor? Çünkü bunlarda şefkat, merhamet yok. Aramızdaki fark bu.

PROJENİN PARÇASI: Terör örgütünün eylemleri, bölgemizdeki gelişmeler, bunların hepsi birbiriyle ilişkili, hepsi birbirinin devamı. Ülkemizi içeride sıkıntıya sokmak, dışarıdan her alandan kuşatma çabası bir projedir. Bizler, kaderin üstünde bir kader olduğuna inanırız Hamdolsun, bizi tökezletmek için uzatılan çelmeler 3 yıldır hep boşa çıktı.

'PKK NEYSE PARALEL DE O'
"Dün (önceki gün) yeni bir karar daha aldık. Legal görünüm altındaki illegal terör örgütü, Fetullahçı Terör Örgütü olarak tavsiye kararını aldık ve hükümete gönderdik. Şimdi Bakanlar Kurulu kararını bekliyoruz. Bunların terör örgütü olarak tescilini de gerçekleştireceğiz. PYD, YPG, PKK neyse bunlar da aynı kategoride yargılanacak. Zira bu millete çok çektirdiler. Bu milleti böldüler, ümmeti parçaladılar. Bunların ümmeti parçalamasına fırsat veremeyiz. Bir kısım kaçıp gidiyor, bir kısım cezaevinde. Şu anda Avrupa'nın değişik ülkelerinde, 'yi, yalan yanlış haberlerle, o ülkelerde çevirdikleri dolaplarla, o ülkelerin yetkililerine şikayet edecek kadar, bunlar gayri milli. Onun için de bu bedeli ödeyecekler. Artık şehirlerden umudunu kesen terör örgütü yeniden kırsalda eylem arayışına girdi. Bundan tam 23 yıl önce bugünlerde Bingöl'de yol keserek 33 silahsız askerimizi şehit eden terör örgütüne, artık böyle alçakça eylemler yapma fırsatı tanımayacağız. Şehirlerimizden sonra kırsalı da teröristlerden temizleyeceğiz."

'TESLİM OLANLAR KANDIRILAN GENÇLERE ÖRNEK OLMALI'
"Bölücü terör örgütünün doğu bölgelerimizdeki, bazı ilçelerde, mahallelerde yaptıkları, hepsi geçici, hepsi kontrol altında. Güvenlik güçlerimiz, askeriyle, polisiyle, korucusuyla saklandıkları deliklerde birer birer yakalanarak kaçınılmaz akıbetlerine uğurladılar. Şimdi toplu olarak gelip, kendileri, 'Bizi aldattılar' diyorlar. 'Biz geldik, sizin şefkat elinize uzandık' dediler. Ölmektense teslim olarak yaşamayı seçen bu kişiler, örgütün içindeki diğer kandırılmış gençlere de örnek olmalı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kendisine silah çekene ne kadar amansızsa, teslim olana ne kadar müşfik davrandığını göstermiştir. Bizim inancımız, töremiz bunu gerektirir."

ERDOĞAN'A AHİLERDEN ÖDÜL
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29. Ahilik Haftası kutlamaları çerçevesinde kalfalıktan ustalığa geçişin sembolize edildiği "Şed Kuşatma" törenine de katıldı. Yılın Ahileri seçilmeleri nedeniyle Gaziantep'ten Celal Açık, Malatya'dan Abuzer Salih, Rize'den İmdat Gündoğan ve Trabzon'dan Emine Coşkuner şed kuşandı. Ahilik Hizmet Ödülü'ne layık görülen TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı tebrik eden Erdoğan, Onur Ödülü'ne layık görüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haysiyet celladı kan emiciler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN