Kaçış yok

Giriş Tarihi: 29.5.2016
Kaçış yok

Terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarda 21 terörist öldürüldü. Nusaybin’de teslim olan 25 teröristten 24’ü ise tutuklandı. Kalan militanların ilçede sıkıştığı öğrenildi

Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda 'ta 17, Nusaybin'de 4 olmak üzere toplam 21 terörist öldürüldü. Operasyonlarda 12 terörist de teslim oldu. 14 Mart'tan bu yana öldürülen terörist sayısı Nusaybin'de 494'e, Şırnak'ta 462'ye ulaştı. TSK, Kandil'deki terör kamplarını da vurdu. Metine bölgesindeki PKK mevzilerine yapılan harekatında, önceden belirlenen sığınak, depo ve barınma alanları imha edildi.

TUTUKLANDILAR
Mardin'in Nusaybin'de, Abdulkadir Paşa Mahallesi'nde 24 Mayıs Salı günü güvenlik güçlerine teslim olan 6'sı kadın 25 teröristten 24'ü, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Teröristlerden 24'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yaralı halde teslim olan teröristin tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Örgüte yönelik yurt içindeki operasyonlarda Tunceli Hozat'ta, aralarında ilçe başkanın da bulunduğu 5 kişi tutuklandı. Diyarbakır'da ise 42 şüpheli gözaltına alındı.

İLK İŞLEM "ÜYELİK VE BÖLÜCÜLÜK"TEN YAPILACAK
Terör örgütü teslim olan teröristler için sivil halk algısı yaratmaya çalışırken, Mardin Başsavcılığı gözaltı işlemlerini "terör örgütü üyeliği" ve "ülkeyi bölme" suçlarından yaptı. Teslim olan teröristlerin serbest bırakılıp bırakılmayacağını, örgütle ilgili verecekleri bilgiler belirleyecek. Teröristin verdiği bilgiler, terörle mücadelede güvenlik güçlerine yardımcı olacak nitelikte ve önemde olursa tahliye kararı verilecek ancak bu teröristler 1 yıldan 3 yıl kadar "gözlem altında" tutulacak. Bu süre içinde terörist için "karakola imza verme", "yurtdışına çıkamama" gibi güvenlik tedbirleri uygulanacak. Bu kişileri istihbarat birimleri de takibe alacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaçış yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN