O gençlerin hesabını kim verecek?

Giriş Tarihi: 29.5.2016
O gençlerin hesabını kim verecek?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da toplu töreninin ardından bir otelde bir araya geldiği sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderlerine seslendi:

BİZ DE ÜZÜLÜYORUZ: Terör örgütünün kandırarak ölüme gönderdiği gençlere üzülüyoruz. O dağlara kaçırılan, taciz edilen kızlarımızın, o gençlerin hesabını kim verecek.

YASİN BÖRÜ'NÜN SUÇU NEYDİ?: İşte terör örgütünün desteklediği malum partinin eş başkanlarından bir tanesi benim Kürt kardeşlerimi sokağa döktü. 53 vatandaşımız burada öldürüldü mü? Bunların içerisinde 15-16 yaşındaki Yasin Börü de var mıydı? Neydi onların günahı, suçu neydi? 3. kattan 15-16 yaşında bir genci atacaksın, sonra da üzerinden geçmek suretiyle, çiğneyerek vahşeti işleyeceksin. Senin gibi düşünmediği için. Ben buradan da sesleniyorum. Ey yargı üzerine düşen görevi yapacaksın.

ETLE TIRNAK GİBİYİZ: Tozlu raflardan harita çıkaranların, o parçalı haritalara baktıkça iştahı kabaranların hevesini bir kez daha kursaklarında bırakacağız çünkü bu toprakların mayası kardeşliktir, muhabbettir, birliktir, beraberliktir. Kürt ve Türk, etle tırnak gibidir, asla ayrılmaz.

NİYE KAÇIYORLAR: Özgürlük, barış, gibi cilalı kavramları siper alarak yaptıkları tek şey demokrasiye kurşun sıkmaktır. Niye kaçıp gidiyorlar. Kaçmasınlar, kalsınlar burada. Nereye kaçarsa kaçsınlar kovalayacağız. Eğer demokrasi ve hak ile özgürlük diyorlarsa silahı bombayı gömerler, koordinatları da verirler.

KÜRT SORUNU YOK TERÖR SORUNU VAR: Artık 'de Kürt sorunu yok, terör sorunu var. Bu sorunu da 79 milyon hep birlikte çözeceğiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O gençlerin hesabını kim verecek?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN