Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aktay: "AK Parti içerisinde herhangi bir çatlak ihtimali yok"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yasin Aktay, partisinin Genel Merkezi'nde, Genel Başkan ve Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında düzenlenen MYK toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi.

Giriş Tarihi: 30.5.2016 21:37 Güncelleme Tarihi: 30.5.2016 22:41
Aktay: AK Parti içerisinde herhangi bir çatlak ihtimali yok

Terörle mücadelenin 'nin en önemli gündem maddesi olduğunu dile getiren Aktay, "İnşallah bu gündemi, terörü 'nin gündeminden çıkarmaya azmetmiş bulunuyoruz. Hükümet olarak tabii bu konuyu gündemimizden çıkarmaya azmetmiş olduğumuzu her vesileyle ifade ediyoruz." diye konuştu.

RAMAZANDA GÜNEYDOĞUDA YAPILACAK ÇALIŞMALAR

MYK'da, ramazana yönelik planlanan parti faaliyetlerinin de ele alındığını bildiren Aktay, şunları söyledi:

"11 ayın sultanı olan ramazan, ülkemizde önemli manevi iklimin oluşmasına yol açıyor. Gerilen ortamı yumuşatan, çatışma iklimini manevi havaya sokan önemli zaman dilimi. Bu zaman dilimini ülkemiz için en hayırlı biçimde, partimizi daha iyi motive edecek şekilde organize etmek üzere bir takım istişarelerde bulunduk. Bilhassa terörle mücadele verilen, bu terörle mücadelenin yürütüldüğü güneydoğu bölgemizde özellikle yapılabilecek çalışmaları değerlendirdik."

Terörle Mücadele ve Toplumsal Etkisi AK Parti MYK'da ele alındı

"AK PARTİ İÇERİSİNDE HERHANGİ BİR ÇATLAK İHTİMALİ YOK"

Yeni hükümetin bundan sonra ekonomik kalkınma hedefine öncelik vereceğini, yeni anayasa ve 'deki sistem tartışmalarının da hızla hak ettiği gündemi bulmasının sağlanmış olacağını ifade eden Aktay, şunları kaydetti:

"Tabii hükümetimiz en hızlı kurulan, en hızlı güven oyu almış hükümet oldu. Bu tabi firesiz bir AK Parti Hükümeti, AK Parti Gurubu bütün üyeleriyle birlikte TBMM çatısı altında hazır bulundu ve 'Evet' oyu verdi ama basın yayın organlarında çıkan bir habere dikkat çekmek istiyoruz. Bolu Milletvekilimiz Ali Ercoşkun yoktu, çünkü önemli uluslararası toplantıya katılması gerekiyordu. Onun orada bulunması, gurubumuzun izni dahilinde mümkün olmuştur."

Aktay, "Birilerinin bir fireden, fire ihtimalinden nasıl bir medet ummuş olduklarını görmek açısından çok manidar durum oluşturmuştur ama korkarım onlar için, onların ümitlenebilecekleri AK Parti içerisinde herhangi bir çatlak ihtimali onlar için yok." şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aktay: "AK Parti içerisinde herhangi bir çatlak ihtimali yok"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN