İlk kez bir Cumhurbaşkanı o ülkeyi ziyaret gidecek

Giriş Tarihi: 30.5.2016 15:01 Güncelleme Tarihi: 30.5.2016 16:48
İlk kez bir Cumhurbaşkanı o ülkeyi ziyaret gidecek

Erdoğan, 31 Mayıs-3 Haziran tarihlerinde Doğu Afrika ülkelerinden ve 'da resmi temaslarda bulunacak. Türkiye'den cumhurbaşkanlığı düzeyinde Uganda'ya ilk ziyaret gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mayıs-3 Haziran tarihlerinde Doğu Afrika ülkelerinden ve 'ya resmi ziyaret gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Erdoğan'ın Uganda ve Kenya'yı ziyaretine ilkin bilgilere yer verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Uganda'ya 1 Haziran'da yapacağı ziyaretin Türkiye'den bu ülkeye cumhurbaşkanı düzeyinde gerçekleştirilen ilk ziyaret olması bakımdan tarihi önem taşıdığı belirtilen açıklamada, Erdoğan'ın Uganda'da Cumhurbaşkanı Yoweri Musewini ile bir araya geleceği, mevkidaşı ile heyetler arası görüşmelere başkanlık edeceği bildirildi.

ERDOĞAN: PARALEL ÇETE EN ÇOK TÜRGEV İLE UĞRAŞTI

İŞ FORUMLARINDA İŞ ADAMLARI YEREL MUHATAPLARI İLE BİR ARAYA GELECEK

Erdoğan'ın Uganda ziyaretinin ardından Kenya'ya gideceği ve 2 Haziran'da da Cumhurbaşkanı Uhuru Kenyatta ile görüşeceği ifade edilen açıklamada, heyetler arası görüşmelerin gerçekleştirileceği aktarıldı. Açıklamada, iki ülkede de cumhurbaşkanlarının iştirakiyle düzenlenecek iş forumlarında iş adamlarının yerel muhataplarıyla bir araya gelerek, işbirliği imkanlarını değerlendirecekleri vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

"Söz konusu ülkelerle ilişkilerin daha da güçlendirilmesini amaçlayan bu ziyaretler, ikili işbirliği konularının tüm yönleriyle ele alınmasına, başta Afrika Kıtası olmak üzere bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunulmasına imkan sağlayacaktır. Ziyaretler vesilesiyle, bu ülkelerle çeşitli alanlarda işbirliği anlaşmaları imzalanması öngörülmektedir."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DÜRÜMLÜ KÖYÜ'NE TAZİYE ZİYARETİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk kez bir Cumhurbaşkanı o ülkeyi ziyaret gidecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN