Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terör mağduru 50 bin aileye ramazan yardımı yapılacak

'de terör olaylarından dolayı göç etmek zorunda kalan yaklaşık 50 bin aileye ramazan ayında, ailenin nüfus ortalamasına göre gıda paketi veya alışveriş kartı dağıtılacak.

Giriş Tarihi: 30.5.2016 11:09 Güncelleme Tarihi: 30.5.2016 11:16
Terör mağduru 50 bin aileye ramazan yardımı yapılacak

'de terör olaylarından dolayı göç etmek zorunda kalan yaklaşık 50 bin aileye, ailenin nüfus ortalamalarına göre gıda paketi veya alışveriş kartı dağıtılacağı bildirildi. Vali Ömer Faruk Koçak, yaptığı açıklamada, ramazan ayında yardımlaşma ve dayanışma, birlik ve beraberlik duygularının en yoğun şekilde yaşandığını belirtti.

Valilik ve sivil toplum örgütleriyle düzenlenecek ortak organizasyonlarda toplu iftar sofraları, dar gelirli vatandaşlara dağıtılacak ramazan paketleri ve ramazanın manevi havasına uygun düzenlenecek sosyal aktivitelerle dolu geçirmeyi planladıklarını kaydeden Koçak, Artuklu ilçesinde farklı noktalarda ve özellikle de belirledikleri camilerde kuracakları yer sofralarında vatandaşlarla birlikte iftar açacaklarını aktardı.

TERÖRE RAĞMEN BÖLGEYE 280 MİLYARLIK YATIRIM

"PAYLAŞMA VE DAYANIŞMA İÇERİSİNDE OLACAĞIZ"

Bu sofralarda sadece Mardin'de bulunan misafirlerin değil, mübarek ayın manevi havasını ve hazzını yaşamak isteyen bütün vatandaşlarla birlikte olacaklarını dile getiren Koçak, dar gelirli vatandaşlara sivil toplum örgütlerinin de desteğiyle ramazana özel gıda paketleri ve marketlerden alışveriş yapma imkanıyla dayanışmanın en güzel örneğini yaşayacaklarını vurguladı.

Koçak, bu mübarek ayda hiçbir vatandaşı atlamadan her eve ve gönüle girmenin çabası içerisinde olacaklarını aktararak, şöyle devam etti:

"Bölgemizde yaşanan terör olayları tehdidinden dolayı evlerinden, ilçelerinden göç ederek, ilimize, ilçemize yerleşen vatandaşlarımızla aylardır sürdürdüğümüz dayanışmayı bu mübarek ayın manevi havasına uygun olarak arttırmanın hedefindeyiz. Terör olaylarından ötürü zorunlu olarak göç etmek zorunda kalan misafirlerimiz başta olmak üzere kentte misafir ettiğimiz Suriyeli, Iraklı, Afganistanlı ve elbetteki dar gelirli vatandaşlarımız, öğrencilerimizle birlikte mübarek ramazan ayının manevi havasına uygun olarak, paylaşma ve dayanışma içerisinde olacağız."

PKK TERÖR ÖRGÜTÜ DAĞILIYOR MU?

10 BİN KİŞİYE SICAK YEMEK

Ramazan ayı boyunca özellikle belirlenecek camilerde kurulacak yer sofralarında her gün ortalama 10 bin vatandaşa sıcak yemeklerle iftar yapma imkanı sunulacağının altını çizen Koçak, bununla birlikte terör olaylarından dolayı göç etmek zorunda kalan başta Nusaybin ilçesinden gelenler olmak üzere yaklaşık 50 bin aileye, ailenin nüfus verileri ortalamalarına göre gıda paketi ya da alışveriş kartı dağıtılacağını vurguladı.

Koçak, imkan sahibi, varlığı yerinde olan vatandaşların ramazan ayında her zamankinden daha fazla dar gelirli vatandaşların yardımına koşması, sofralarını ve imkanlarını paylaşması çağrısında bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör mağduru 50 bin aileye ramazan yardımı yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN