Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel Yapı terör örgütü kapsamında

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: Paralel Devlet Yapılanması, MGK’da ilk kez terör örgütü olarak nitelendirildi. Bundan sonraki mücadelenin ana çerçevesi, bir terör örgütüyle mücadele şeklinde olacak

Giriş Tarihi: 31.5.2016
Paralel Yapı terör örgütü kapsamında
65'inci Hükümet, Başbakan Binali Yıldırım Başkanlığı'ndaki ilk toplantısını yaptı. Çankaya Köşkü'ndeki toplantı sürerken açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, özetle şunları söyledi:
Paralel Devlet Yapılanması ilk kez MGK toplantısında bir terör örgütü olarak nitelendirilmiş ve bundan sonraki mücadelenin ana çerçevesi de bir terör örgütüyle mücadele şekline getirilmiştir. Bunun gerektirdiği her şey hem hükümet hem gerekli yargı birimleri tarafından yerine getirilecek, uygulama aksatılmadan sürdürülecektir.
En kısa zamanda bizim başkanlık sistemi ile ilgili teklifimiz TBMM'ye getirilecek. Ufukta erken seçim yoktur. Bunu konuşmak milletin iradesine saygı göstermemek olur.
(Yargı başkanlarına yönelik eleştiriler) Herhangi bir şekilde yargı başkanlarının Cumhurbaşkanımızın bulunduğu bir toplantıya katılması ya da Cumhurbaşkanımızla sivil bir ortamda herhangi bir şekilde bir münasebetin içinde bulunması yadırganacak bir husus değildir.
ABD askerlerinin YPG arması ile sahada görülmesi gerçekten rencide edicidir, dostluk ilişkisine zarar vericidir. 'ye birinci derecede zarar veren, terör örgütü olarak benimsemiş olduğu bir örgütün armasını kullanması yolsuzluk ve kabili telif değildir. Bu hatasından ABD'nin döneceğini ümit ediyoruz.
(ABD'nin Mare hattı için operasyon önerisi) Suriye'de sahada her gün oyun içinde oyun, farklı şekillerde uygulanmakta. Mare-Careblus hattı 'ye karşı saldırıların korunabilmesi için hayati. Bu hatta 'yi doğrudan hedef alan terör örgütlerinin hareketli olmamasını sağlamak için Türkiye üzerine ne düşüyorsa yapmakta kararlıdır.
(Vize serbestisi) Bir mızıkçı anlayış içerisinde, Avrupa'dan bazı siyasetçilerin içine girmiş olduğu tavırları, davranışları anlamadığımızı, uygun bulmadığımızı ifade etmek isterim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel Yapı terör örgütü kapsamında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN