Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhuriyet şimdi de Devlet ları’nı hedef aldı

FETÖ’nün emri altına giren Cumhuriyet Gazetesi ve bazı siteler şimdi de Devlet ları’nı hedef aldı.

Giriş Tarihi: 1.6.2016 19:32 Güncelleme Tarihi: 1.6.2016 20:41
Cumhuriyet şimdi de Devlet Tiyatroları’nı hedef aldı
Bazı siteler Devlet ları Genel Müdür Vekili Nejat Birecik ile İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü Vekili Zafer Kayaokay'ın UNESCO Uluslararası Tiyatro Enstitüsü (ITI) tarafından Hırvatistan'daki Tiyatro Festivali'ne davet edildiğini, masrafların UNESCO tarafından karşılanmasına rağmen Birecik ve Kayaokay'ın festivale katılmak yerine şehirde gezdiğini iddia etti. Ancak gerçeğin öyle olmadığı ortaya çıktı. Devlet Tiyatroları'na yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre, UNESCO'nun ismini kullanarak yalan haberlerin temelini sağlamlaştırmaya çalışan şer çetesinin bu iddiasının kasıtlı olarak Eski Devlet Tiyatroları Edebi Kurul Başkanı ve Uluslararası Tiyatro Enstitüsü'nün sorumlusu Refik Erduran tarafından tezgahlandı.

KİRLİ TEZGAH!

Erduran, Osmanlı aleyhindeki bir tiyatro oyununu ve başörtülü bir hayat kadınını anlatan bir başka oyununu Devlet Tiyatroları'nda sergilemek istedi. Erduran'ın toplumun ahlakına aykırı bu oyunları onaylamayan Devlet Tiyatroları Genel Müdür Vekili Nejat Birecik hakkında bu kirli tezgahı hazırladığı iddia edildi.

Ayrıca yalan haberlerde yer alan bilgilerin aksine Birecik ve Kayaokay'ın uçak biletlerinin bakanlık tarafından karşılandığı belirtildi. Sadece otel masraflarını karşılayan Uluslararası Tiyatro Enstitüsü'nün 'den giden heyetle ilgilenmediği, heyetin de bu durum sonrası büyükelçiliğe gidip hem Balkanlar'daki tiyatro projeleri üzerine bilgi verdiği hem de kendilerine festival sorumluları ile iletişim kurmak için yardımcı olmalarını istediği öğrenildi...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet şimdi de Devlet Tiyatroları’nı hedef aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN