'ın yeni valisi o isim oldu

Dün yayınlanan Valililer Kararnamesi'yle birlikte 'ın yeni valisi de belli oldu. 2 Ağustos 2012 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla Yozgat Valiliği görevine atanan Abdulkadir Yazıcı merkeze alındı. Yazıcı'nın yerine ise daha önce Vali Yardımcılığı, Kaymakamlık gibi görevlerin yanı sıra bürokraside üst düzey görevlerde bulunan tecrübeli isim Başbakanlık Müşaviri Kemal Yurtnaç getirildi.

Giriş Tarihi: 1.6.2016 12:05 Güncelleme Tarihi: 1.6.2016 12:17
Yozgat'ın yeni valisi o isim oldu

KEMAL YURTNAÇ KİMDİR?

Yozgat'ın yeni Valisi Kemal Yurtnaç, 1965 yılında Tokat Merkez'de doğdu. Tokat Namık Kemal İlkokulu ve Tokat İmam Hatip Lisesi'nde orta öğrenimini tamamlayan, 1987 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olan Yurtnaç, 1988 yılında İçişleri Bakanlığı'nda Şanlıurfa Kaymakam adayı olarak memuriyete başladı.

İngiltere'de bir yıl dil ve mesleki eğitim alan, Sinop- Dikmen, Bingöl - Solhan, Siirt - Tillo ve Samsun - Ladik Kaymakamlığı, Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun Erzincan ve Denizli'de Vali Yardımcılığı'nda bulunan Yurtnaç ardından Giresun Vali Yardımcılığı görevini yürüttü.

Yurtnaç 2006 yılında, 'nın çeşitli birimlerinde görev yaptıktan sonra, 2007 yılından 2010 yılına kadar Başbakanlıkta Devlet Bakanları M. Said Yazıcıoğlu ve Faruk Çelik'in danışmanlıklarını yaptı.

Bu süre içerisinde, Başbakanlığa bağlı bir kurum olan, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın 3.5 yıl Kurucu Başkanlığı'nı yürüten Yurtnaç son bir yıldır ise, Başkanlık Müşaviri olarak görev yaparken son kararname ile Valiliği görevine atandı.

26 İL VALİSİ YER DEĞİŞTİRDİ

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı Valiler Kararnamesi'ne göre; 22 vali merkeze alındı, 24 ile yeni vali atandı. İçişleri Bakanlığı'nın Valiler Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre; 22 vali merkeze alındı, 24 ile yeni vali atandı. 26 il valisi de kendi içerisinde yer değiştirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yozgat'ın yeni valisi o isim oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN