3 kadın vali görevde

Valiler kararnamesiyle 24 ile yeni vali atandı. Atamayla ilk kez aynı anda 3 kadın vali görev yapacak. Valiliği’ne atanan 39 yaşındaki Tuğba Yılmaz görevdeki en genç vali oldu

Giriş Tarihi: 2.6.2016
3 kadın vali görevde
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan valiler kararnamesiyle kadın vali sayısı 3'e çıktı. Kararnameyle 72 ilin valisi değişti, 22 ilin valisi merkeze alındı, 24 ile yeni vali atandı, 26 ilin valisi ise kendi aralarında yer değiştirdi. 7 kaymakam vali olarak atandı. Ankara ve İstanbul valileri yerlerini korurken, Valisi Mustafa Toprak Malatya Valiliği'ne atandı. İzmir Valisi ise Valisi Erol Ayyıldız oldu.

3 KADIN VALİ GÖREVDE
Valiliği'ne Ankara Akyurt Kaymakamı Tuğba Yılmaz (39) atanırken, Yılmaz görevdeki en genç vali oldu. Halen görevde olan Sinop Valisi Yasemin Özata (40) ve Kırklareli Valisi Esengül Civelek ile birlikte görevdeki kadın vali sayısı ilk kez 3'e yükseldi. Yalova Valiliği'ne atanan Yılmaz ile birlikte, Cumhuriyet döneminin dördüncü kadın valisi göreve başlamış oldu. Son atamalarla yurt genelindeki valilerin yaş ortalaması 50 oldu.

22 VALİ MERKEZE
Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Antalya, Amasya, Artvin, Bayburt, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Iğdır, Karabük, Karaman, Kayseri, Konya, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Yalova, Yozgat valileri merkeze çekildi.

YER DEĞİŞTİRDİLER
26 ilde yapılan atamalardan bazıları ise şöyle oldu: Adıyaman Valisi Adana, Bursa Valisi Antalya, Mardin Valisi Aydın, Rize Valisi Balıkesir, Ardahan Valisi Batman, Kütahya Valisi Burdur, Şanlıurfa Valisi Bursa, Niğde Valisi Çorum, Erzurum Valisi Denizli, Kars Valisi Edirne, Bartın Valisi Erzurum, Batman Valisi Eskişehir, Kastamonu Valisi Isparta, Aydın Valisi İzmir, Isparta Valisi Kahramanmaraş, Kilis Valisi Karaman, Malatya Valisi Kayseri, Hakkari Valisi Konya, Bilecik Valisi Kütahya, İzmir Valisi
Malatya'ya atandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 kadın vali görevde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN