'nın Ankara Büyükelçiliği önünde protesto

Giriş Tarihi: 2.6.2016 23:17 Güncelleme Tarihi: 2.6.2016 23:49
Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği önünde protesto

AK Parti Ankara İl Başkanlığınca 'nın Ankara Büyükelçiliği önünde düzenlenen gösteriyle Alman Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin kararı protesto edildi.

AK Parti Ankara İl Başkanlığından bir grup, ellerinde Türk bayraklarıyla 'nın Ankara Büyükelçiliğinin Paris Caddesi girişinde toplandı. Partililer, slogan atarak Alman Meclisinin kararını protesto etti.

TBMM İdare Amiri ve AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, grup adına yaptığı açıklamada, 'nın kararının tarihçilerin ve bilim adamlarının konusu olduğunu belirtti.

'ALGI OPERASYONLARINA SEYİRCİ KALMAYIZ'

"Kendi geçmişlerinde Hitler ve Nazi 'sında milyonlarca insan katledilmişken 1915'e ilişkin katil arayışına girmelerini kınıyorum" diyen Gündoğdu, Almanya'nın, "1904-1907 yılları arasında Namibya'da 100 bin Afrikalıyı katleden bir ülke" olduğunu ifade etti.

BÜYÜKELÇİ KARSLIOĞLU: HEP BERABER İZLEDİK

Gündoğdu, şöyle devam etti:

"Almanya'nın insan hakları diye bir derdi olsaydı bu kararın kesinlikle çıkmayacağını bütün dünya biliyordu, biliyoruz. Aylan bebeklerin katledilmesine, sadece 'göçmen politikası' ve 'Almanya'ya daha fazla göçmen gelmesin' diye yaklaşıp, Aylan bebeği katleden Esed zalimine 'dur' demeyen bakışın Türk ve İslam düşmanlığını görüyoruz. Batının insan haklarına, doğuya, İslam alemine bakışındaki çifte standardı bu kararla yeni bir kirli boyuta taşıdığını görüyoruz."

Gruptakiler açıklamanın ardından dağıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği önünde protesto
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN