Erdoğan'ın onayı için son 2 gün

Giriş Tarihi: 3.6.2016 15:32 Güncelleme Tarihi: 3.6.2016 15:34
Erdoğan'ın onayı için son 2 gün

Meclis'ten geçen dokunulmazlıklar için Anayasa değişikliği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayını bekliyor.

AK Parti'nin, hakkında fezleke olan milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için Meclis'e getirdiği dokunulmazlıklar hakkındaki Anayasa değişikliğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2 gün içerisinde onaylaması bekleniyor.

Dokunulmazlıklarla ilgili Anayasa'da değişiklik içeren ve 20 Mayıs'ta Meclis'ten geçen tasarısı 24 Mayıs'ta Cumhurbaşkanlığı'na gönderilmişti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SOMALİ'DE

MADDE 89. – Cumhurbaşkanı, Büyük Millet Meclisince kabul edilen kanunları onbeş gün içinde yayımlar. Yayımlanmasını kısmen veya tamamen uygun bulmadığı kanunları, bir daha görüşülmek üzere, bu hususta gösterdiği gerekçe ile birlikte aynı süre içinde, Büyük Millet Meclisine geri gönderir. Cumhurbaşkanınca kısmen uygun bulunmama durumunda, Büyük Millet Meclisi sadece uygun bulunmayan maddeleri görüşebilir. Bütçe kanunları bu hükme tâbi değildir. Türkiye Büyük Millet Meclisi, geri gönderilen kanunu aynen kabul ederse, kanun Cumhurbaşkanınca yayımlanır; Meclis, geri gönderilen kanunda yeni bir değişiklik yaparsa, Cumhurbaşkanı değiştirilen kanunu tekrar Meclise geri gönderebilir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'ın onayı için son 2 gün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN