Başbakan Haydar Aliyev'in mezarını ve şehitlikleri ziyaret etti

Giriş Tarihi: 4.6.2016 09:42 Güncelleme Tarihi: 4.6.2016 10:09
Başbakan Yıldırım Haydar Aliyev'in mezarını ve şehitlikleri ziyaret etti

Başbakan Binali , resmi temaslarda bulunmak için gittiği 'da, merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in mezarını ve şehitlikleri ziyaret etti.

Başbakan önce Haydar Aliyev ve 'ın önemli isimlerin kabirlerinin bulunduğu devlet mezarlığı olan Fahri Hıyaban'ı ziyaret etti. Haydar Aliyev'in anıt mezarına çelenk sunan Yıldırım, Aliyev'in eşi Zarife Aliyeva'nın mezarına ise çiçek bıraktı. Yıldırım, mezarın önünde dua etti.

Daha sonra 20 Ocak Şehitleri'nin yer aldığı Şehitler Hıyabanı'na gelen Yıldırım, buradaki "Ebedi Ateş" anıtına çelenk koydu.

Bakü Türk Şehitliği'ne geçen Yıldırım, buradaki anıta da çelenk sundu, temsili şehit mezarlarına karanfil bıraktı ve anıt şeref defterini imzaladı.

Yıldırım, şeref defterine şunları yazdı:

"Kafkas İslam Ordusunun kahraman neferleri, aziz şehitlerimiz. Can 'ın bağımsızlığı ve özgürlüğü uğruna kadim Osmanlı coğrafyasının her bir köşesinden gelerek bu topraklarda şehitlik mertebesine erişen sizlerin aziz hatıraları önünde minnet ve şükranla eğiliyoruz. Azerbaycan'ın dört bir köşesinde yer alan kabirleriniz ebedi kardeşliğimizin şeref nişanıdır. Ruhunuz şad olsun."

Başbakan Yıldırım, Şehitlik Camisi'ni de ziyaret etti.

Şehitlik ziyaretlerinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Bakü Valisi Hacıbala Talıbov da hazır bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yıldırım Haydar Aliyev'in mezarını ve şehitlikleri ziyaret etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN