Eski Bakan Bülent Akarcalı: bunların hesabını da sorabilir mi?

Giriş Tarihi: 4.6.2016 16:59 Güncelleme Tarihi: 4.6.2016 18:33
Eski Bakan Bülent Akarcalı: Almanya bunların hesabını da sorabilir mi?

meclisinin aldığı soykırım kararına sert bir açıklama yapan Eski Bakan Bülent Akarcalı: "Bugünkü gazetelerde Merkel’in Sözcüsünün sözde Soykırım İddialarıyla aldıkları kararla ilgili olarak  ’da “Demokratik Kültür” var sözüne çok güldüm." dedi.

SABAH.COM.TR'YE KONUŞAN AKARCALI ŞUNLARI SÖYLEDİ:

ABD'NİN YAPTIĞI KATLİAMA SOYKIRIM DİYEBİLİR Mİ?

1945'te Amerikan Generallerinin hazırladığı Anayasa ile yönetilen Demokratik kültüre gerçekten sahipse ve sıkıysa Amerika'nın katlettiği milyonlarca Kızılderili ile köle olarak kullanıp 5 milyonu öldürdüğü 20 milyon zenci köle için, Vietnam'da ve Irak'ta zehirli gazlar kullanarak katlettiği milyonlarca insan için karar alsın ondan sonra Demokratik kültürden bahsetsin.

FRANSA'NIN CEZAYİR KATLİAMI AKILLARINA BİLE GELMİYOR

Demokratik Kültüre sahipse komşusu Fransa'nın Afrika'daki sömürgeciliğini, Cezayir'de öldürdüğü milyonlarca müslüman cinayetlerini kınama kararı alsın. Belçika Kongosunda 8 milyon zencinin nasıl öldürüldüğünü araştırsın

İSPANYA VE PORTEKİZ 60 MİLYON LATİN AMERİKALIYI KATLETTİ

Demokratik kültürleri daha da el veriyorsa İspanya ve Portekiz'in Latin Amerika'da elli yılda 60 milyon insanı katletmenin hesabını ve Latin Amerika'da İnka, Aztek, Maya Medeniyetlerinin kökünün kazınması, dilleri, kültürleri ve sanat eserlerinin yok edilmesini okullarında okutsun.

KİLİSELERİN BİLGİSİ DAHİLİNDE YAPILDI

Protestan bir ülke olarakda bütün bu cinayetlerin ve 2. Dünya savaşı esnasında ki katliam ve soykırımların Vatikan'ın yani Katolik kilisenin çoğu zaman himayesinde (Latin Amerika'da kiler) ama her zaman bilgisi dahilinde yapıldığını kiliselerinde anlatsın.

ALMANYA'NIN BU RİYAKARLIĞI SON BULSUN!

Demokratik Kültür adı altında riyakârligin, siyasi ahlaksızlığın, diplomatik nezaketsizliğin en somut örneklerini vererek, insanlık tarihine soykırım suçunu yazdırmış ve bu suçu işlemiş millet olarak kedinin pisliğini örter gibi unutulmaz ve affedilmez insanlık suçunda yalnız kalmamak için Türkiye'yi alet etmeye kalkmasın. Aradığı örnekler en yakın komşularında mevcuttur.

Gerçekten demokratik kültürü ve de siyasi cesareti varsa bu belirttiklerimizi insanlık adına dile getirsin.

Kaynak: Sabah.com.tr

MESELE TÜRKİYE, SOYKIRIM BAHANE

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski Bakan Bülent Akarcalı: Almanya bunların hesabını da sorabilir mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN