Teslim olan terörist 'PKK'nın Sur yapılanması'nı anlattı

Giriş Tarihi: 6.6.2016 11:55
Teslim olan terörist 'PKK'nın Sur yapılanması'nı anlattı

'ın Sur ilçesinde 3 Mart'ta teslim olan "Azat" kod adlı terörist A, emniyette 36 terörist hakkında teşhiste bulunarak örgütün ilçedeki yapılanmasına ilişkin bilgi verdi.

Terör örgütü PKK'ya yönelik 28 Kasım 2015'te başlatılan ve 103 gün süren operasyonlarla teröristlerden temizlenen Sur'da 3 Mart'ta güvenlik güçlerine teslim olan "Azat" kod adlı terörist A. (20), örgütün ilçedeki yapılanması ve kırsaldan gelen teröristlerle ilgili bilgi verdi. Sözde "öz yönetim" ilanının ardından çukurların kazıldığı ve barikatların kurulduğu günlerde ilçeye giderek silahlı faaliyette bulunduğunu itiraf eden Deniz A, "Sokağa çıkma yasağı ile başlayan operasyonlar sonrası bölgede sıkıştık, gıda, giyim ve mühimmat gibi malzemelerimiz tükendi, Sur'da yaşayan insanlara zarar verdik. Sur'da gerçekleştirdiğim ve faaliyetlerden pişman oldum." dedi.

TESLİM OLAN TERÖRİSTLERİN İFADELERİYLE CEPHANELİĞE ULAŞILDI

"SALDIRILAR KAMERAYA ALINIR, GECE EĞLENCE DÜZENLENİRDİ"

Terör saldırılarından dolayı zarar gören tarihi Kurşunlu Camii civarında 12 örgüt mensubu ile faaliyet yürüttüğünü aktaran Deniz A, caminin ön kısmına daha önceden tuzaklanan mayını imha etmeye gelen güvenlik güçlerine karşı "Şenda" kod isimli örgüt üyesinin mayını patlattığını belirtti.

"Delil" kod isimli terörist Mesut S'nin mayının patlatılma anını kameraya çekmesi için talimat verdiğini bildiren Deniz A, "Güvenlik güçlerine karşı örgüt üyelerince yapılan saldırılar kameraya alınıyordu, akşam ise saldırıları kutlamak için eğlence düzenleniyordu. Sonradan bu kamera enkaz altında kaldı." ifadelerini kullandı.

'SİVİLİM' DİYEN TERÖRİST 'KESKİN NİŞANCI' ÇIKTI

TERÖRİSTLER "HASTANE" KURMUŞ

Deniz A, "Doktor" kodunu kullanan terörist Bedri O'nun ve DBP Bağlar Eş Başkanı Rihan Kavak Özbek'in teröristler tarafından kurulan "hastane"de operasyonda yaralanan teröristlerin tedavilerini gerçekleştirdiğini anlattı.

AĞACA BAŞ AŞAĞI BAĞLANMA CEZASI

Sur ilçesinde örgütün dağ kadrosundan teröristler bulunduğunu söyleyen Deniz A, "Örgüt içindeki yapılanma ve disipline uymayan teröristlere ağaca baş aşağı bağlanma, soğuk suyun bulunduğu kazanda bekletilme ve yemek yememe cezası verilirdi." diye konuştu.

TESLİM OLAN TERÖRİSTLERDEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teslim olan terörist 'PKK'nın Sur yapılanması'nı anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN