Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tatile gitmeden örneklerini bırakacaklar

Giriş Tarihi: 7.6.2016 16:50
Tatile gitmeden DNA örneklerini bırakacaklar

'in kuzeybatısındaki Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde seyahat etmek isteyen Uygurların, bundan böyle yetkililere gerekli belgelerin yanı sıra örneklerini de vereceği bildirildi.

Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde seyahat etmek isteyen Uygurların, bundan böyle yetkililere örneklerini de vereceği bildirildi. menşeli South China Morning Post gazetesinin Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde yayınlanan Komünist Partisi'nin yayın organı "Yili Daily"ye dayandırdığı haberde, Çinli yetkililerin, ramazandan önce bölgede seyahat prosedürlerini sıkılaştırdığı belirtildi.

DNA ÖRNEĞİ, PARMAK İZİ, SES KAYDI VE ÜÇ BOYUTLU RESİM

Habere göre, yeni uygulamalar çerçevesinde, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nin sınır kesiminde yer alan Ili Kazak Özerk İli'nde yaşayan Uygurların, herhangi bir seyahat başvurusunda bulunmaları halinde ikametleri yakınındaki karakola giderek DNA örneklerini, parmak izlerini, ses kayıtlarını ve üç boyutlu resimlerini vermeleri gerekiyor.

Pazartesi günü yürürlüğe giren yeni uygulamalar, pasaport başvurularında, Hong Kong ve Makao'ya gidiş-dönüş, Tayvan'a giriş izinlerinde ve bu izinlerin yenilenmesinde geçerli olacak. Haberde, biyolojik kimlik saptaması için gerekenleri yerine getirmeyenlerin başvurularının geri çevrileceği kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatile gitmeden DNA örneklerini bırakacaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN