Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Almanlar gitti İtalyanlar geldi!

Giriş Tarihi: 8.6.2016 14:59 Güncelleme Tarihi: 8.6.2016 15:56
Almanlar gitti İtalyanlar geldi!

Suriye'den gelebilecek olası saldırılara karşı NATO bünyesinde İtalya'dan gelen Savuma Sistemi, Gazi Kışlası'nda Patriot Hava Savunma Birliği'nin yerine konuşlandırılıyor. Konteynerlerdeki malzemeler, askerler tarafından iş makineleri yardımıyla çıkarılarak sistemin görev yapacağı alana yerleştirildi.

Sistemin, operasyon merkezi ile radar ve rampalarının yerleştirileceği alanlarının da hazırlandığı görüldü. Savunma Sistemi'nin bir süre sonra yapılacak test işlemleri sonrasında faaliyete geçeceği öğrenildi. Alman Patriot Birliği 2015'in son aylarında kentten ayrılmıştı.

BÜTÜN TEHLİKELERİ BERTARAF EDECEK

NATO bünyesinde Kahramanmaraş'a konuşlandırılacak İtalya Hava Savunma Sisteminin "Medium Extended Air Defense System (MEADS)" özellikleri neler?

MEADS, Orta Menzilli Hava Savunma Sistemi (MEADS - Medium Extended Air Defense System)NATO tarafından yönetilen geliştirilme yolunda Patriot füze sisteminin yerini alması düşünülen bir yer tabanlı taşınabilir hava ve füze savunma sistemidir.

Program ABD, ve İtalya'nın geliştiriciliğinde ilerleyen üç uluslu bir projedir. Almanya Haziran 2015'te kendi MIM-104 Patriot sistemleri yerine MEADS'ı seçti. MEADS yarıştığı sistemlerin eksikliklerinin giderilmesi için ve ABD ile müttefik kuvvetler arasında tam birlikte çalışabilirliğe izin verecek şekilde tasarlandı.

Taktik balistik füzeler, seyir füzeleri, insansız hava araçları, uçak ve büyük kalibreli roketlere karşı tam 360 derecelik kapsama alanı sağlamak için sadece orta menzilli bir hava ve füze savunma sistemidir.

MEADS, genişletilmiş kapsama alanı ile yer tabanlı taşınabilir bir hava ve füze savunması sağlar. Sistem, üç boyutlu tehditlere karşı geniş bir dizi gelişmiş karşı güç koruması sağlar.

Gelişen tehditlere karşı geliştirilmiş birlikte çalışabilirlik, hareketlilik ve tam 360 derecelik savunma yeteneği kilit yönlerini temsil ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanlar gitti İtalyanlar geldi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN