Bakan Işık'tan çarpıcı TSK açıklaması!

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Milli Savunma Bakanı olarak, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ihtiyaçlarının karşılanması, harbe hazırlık düzeyini en üst noktaya çıkarmak ve ordumuzun caydırıcı gücünü en iyi, en üst noktaya taşımak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz." dedi

Giriş Tarihi: 8.6.2016 22:19 Güncelleme Tarihi: 8.6.2016 22:50
Bakan Işık'tan çarpıcı TSK açıklaması!

Milli Savunma Bakanlığına atanmasının ardından seçim bölgesi 'ye ilk kez gelen Bakan Işık, Kocaeli Valiliğini ziyaret etti.

Vali Güzeloğlu tarafından karşılanan Bakan Işık, burada valilik şeref defterini imzaladı.

Bakan Işık, ziyarette yaptığı konuşmada, 2013'te seçildiği Milli Eğitim Komisyon Başkanlığı görevini yaklaşık bir yıl sürdürdükten sonra aynı yılın 25 Aralık tarihinde 61. Hükümette Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak görev aldığını, bu görevi 62, 63. ve 64. hükümette sürdürdüğünü söyledi.

Yeni kurulan 65. Hükümette Milli Savunma Bakanlığına getirildiğini anlatan Işık, bu anlamlı görevin en iyi şekilde yerine getirilmesi konusunda gayretlerini sürdüreceklerini ifade etti.

Bakan Işık, 65. Hükümette Milli Savunma Bakanı olarak görev almasının önemli sebeplerinden birinin Kocaeli Milletvekili olması olduğunu vurgulayarak, "Bakanlığımız aslında Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin Kocaeli'ye verdiği değerin de bir ifadesidir. Bunun da bilincindeyiz. Milli Savunma Bakanı olarak Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ihtiyaçlarının karşılanması, harbe hazırlık düzeyini en üst noktaya çıkarmak ve ordumuzun caydırıcı gücünü en iyi, en üst noktaya taşımak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz." diye konuştu.

Kocaeli'de vali ve büyükşehir belediye başkanıyla, ilgili tüm kamu kuruluşlarıyla el ele tam bir uyum ve ahenk içerisinde şehrin sorunlarının çözümü için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini aktaran Işık, bu noktada bugüne kadar yaptıkları çalışmaları bundan sonra da sürdürmeye devam edeceklerini dile getirdi.

Bakan Işık, Milli Savunma Bakanı olmasının ardından kente gerçekleştirdiği ilk resmi ziyaretinde şehit aileleriyle iftarda bir araya geleceğini belirterek, "Bu vesileyle bugün verdiğimiz 2 şehidimize, dün verdiğimiz 6 polis şehidimize ve tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. İnşallah bu terörün kökünü kazıyana kadar bu mücadeleyi sürdüreceğimizin de bilinmesini istiyorum." ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Işık'tan çarpıcı TSK açıklaması!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN