'Döktükleri kanın bedelini misliyle ödeyecekler’

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütünün sivil-polis veya sivilasker ayrımı bizi bağlamaz. Sonunda şehit olan insandır. Saldırının failleri de döktükleri kanın bedelini mutlaka misliyle ödeyeceklerdir

Giriş Tarihi: 8.6.2016
'Döktükleri kanın bedelini misliyle ödeyecekler’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vezneciler'de 7 polis ve 4 sivilin şehit olduğu terör saldırısıyla ilgili dün yazılı açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

KUTSALLARI YOK:
Mübarek ramazan ayının ikinci gününde, İstanbul'un kalabalık bir semtinde, cadde ortasında gerçekleştirilen bu menfur saldırının faillerinin hiçbir kutsallarının olmadığı ortada. , ahlakı olmayan, kan ve acıyla beslenen bu terör canavarına asla boyun eğmeyecek. Bugüne kadar pek çok defa canlı bomba, bombalı araç, çukurlara ve akla gelen her yere döşenen tuzaklı patlayıcılarla yapılan saldırılara maruz kalan , terör karşısındaki dik duruşundan taviz vermeyeceğini, terörle mücadelesini kararlılıkla sürdüreceğini tüm dünyaya göstermiştir. Vezneciler'deki patlama da, sonuç vermeyeceği kesinlikle bilinen, hiçbir fikre, hiçbir inanca hizmet etmesi mümkün olmayan, sadece kan dökme amaçlı bir saldırıdan başka bir şey değil.

PATLAMADAN KARELER

BEDELİNİ ÖDEYECEKLER:

Türkiye'nin bugüne kadar hiçbir şehidinin kanını yerde koymamış bir devlet olduğunu belirten Erdoğan, "Bu saldırının failleri de, döktükleri kanın bedelini mutlaka misliyle ödeyeceklerdir. Vezneciler'deki terör saldırısını şiddetle kınıyor, bir kez daha şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyorum. Şehitlerimizin yakınlarının ve milletimizin başı sağ olsun" diye konuştu.

AFFEDİLİR YANI YOK
Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör saldırısının hedefi olan ve Haseki Eğitim-Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören yaralıları ziyaretinin ardından da gazetecilerin sorularını yanıtladı: Erdoğan, şunları söyledi: "Terör örgütünün özellikle sivil polis veya sivil asker bu tür ayrımı bizi pek bağlamaz. Sonunda şehit olan insandır. Bunların bu yaptıkları insanlara karşıdır. Bizim vazifemiz askerimizin de, polisimizin de, köy korucumuzun da bu ülkede can güveliğini, mal güvenliğini , bütün milletin güvenliğini sağlamaktır. Bu güvenliği sağlamakla yükümlü olan insanlara karşı bu adımlar, bu terör eylemleri yapılmakta. Bunun affedilir, bağışlanır hiçbir yanı yoktur. Ama her şeyin bir bedeli var. İlk insanla başlayan bu mücadele kıyamete kadar sürecek. Yani bunun öyle şu anda "Bitti biter" diye bir durum yok. Bunun minimize edilmesidir asıl olan. Gerek silahlı kuvvetlerimiz, gerek emniyet teşkilatımız, gerek köy korucularımız hakikaten ortaklaşa çok ciddi bir mücadeleyi veriyorlar, vermeye de devam edeceğiz."

'TERÖRİST UYUR' DİYE BİR ŞEY YOK
Cumhurbaşkanı Erdoğan gazetecilerin terör olaylarının şehirlere taşınmasıyla ilgili sorusuna ise "Biliyorsunuz bunun şehirlere taşınması yeni değil. Daha önce Diyarbakır merkezde olduğu gibi, Ankara merkezde oldu, İstanbul'da Sultanahmet'te filan oldu. Değişik yerlerde bu uygulamaları yaptılar. Teröristten her zaman her yerde bu tür şeyleri bekleyip, ona göre de hazırlıklı olmak durumundayız. Hiçbir zaman 'terörist uyur' diye bir şey yok. Terörün nerede ne zaman neyi patlatacağı da belli olmaz. Onun için her türlü tedbiri alıyoruz, almaya devam edeceğiz" şeklinde yanıt verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Döktükleri kanın bedelini misliyle ödeyecekler’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN