Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kayyum atandı

’da FETÖ’ye bağlı Mevlana Üniversitesi ve hastanesine kayyum atandı. Vakfa bağlı 2 kurumun, himmet paralarını ’ye aktardığı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 9.6.2016
Kayyum atandı
yürütülen soruşturma kapsamında Mevlana Üniversitesi ve hastanesinin bağlı olduğu Gevher Sultan Eğitim Araştırma Sağlık ve Kültür Vakfı'na, 5. Asliye Hukuk Mahkemesi kararıyla kayyum atandı. Konya'da geçen yıl düzenlenen operasyonun ardından üniversitenin bağlı olduğu GESAV üyelerinin birçoğunun yurtdışına çıktığı, vakıf binasının da uzun süredir kapalı olduğu belirtildi. Mevlana Üniversitesi mütevelli heyet başkanının himmet, burs, kurban, zekat adı altında topladığı paraları, Mevlana Üniversitesi ve GESAV Vakfı çalışanları üzerinden bağış geliri olarak vakfa geçirdiği tespit edildi. Bu paraların daha sonra uzaktan eğitim adı altında FETÖ'nün 'deki kasasına aktarıldığı belirlendi.

HİMMETİ SİSTEME SOKMUŞLAR
Mahkeme kararıyla vakfın yönetim kurulu üyeleri görevden alınıp, 3 kişi kayyum olarak atandı. Mahkeme kararında "FETÖ'ye finansal destek sağlamak amacıyla toplanan himmet paralarının sisteme sokulması amacıyla vakfın suç işlemesinde araç olarak kullanıldığı belirlenmiştir" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayyum atandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN