Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve kararını verdi

ve terör zirvesi sonunda yapılan yazılı açıklamada, "Her iki taraf da terörün her türlüsüne ortak mücadele kararlılığını yineliyor" ifadelerine yer verildi.

Giriş Tarihi: 9.6.2016 11:27
Türkiye ve AB kararını verdi

ve Avrupa Birliği arasında terörle mücadele konusunda Brüksel'de özel bir zirve düzenlendi. Zirvede 'yi Dışişleri Bakanlığı Araştırma ve Güvenlik İşleri Genel Müdürü Büyükelçi Tunç Üğdül başkanlığında MİT Müsteşar Yardımcısı Büyükelçi İsmail Hakkı Musa ile Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi yetkilileri temsil etti. tarafında da AB Konseyi Terörle Mücadele Koordinatörü Gilles de Kerchove başkanlığındaki heyet bulundu.

İNGİLTERE AB'DE KALMAKTAN YANA

ORTAK MÜCADELE KARARLILIĞI YİNELENDİ

Zirve sonunda AB Komisyonundan yapılan yazılı açıklamada, terörizmin AB ülkeleri ve vatandaşlarına doğrudan tehdit oluşturduğu belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Avrupa Birliği ve Türkiye ortak ve stratejik müttefikler olarak, güvenliklerine ve barışa dönük bu tür tehditlere karşı beraber çalışmanın önemini tanıyor. Her iki taraf da güçlü bir şekilde AB ve Türkiye'deki son terör saldırılarını kınıyor ve uluslararası kanunlar, insan hakları ile uluslararası sığınmacı kanunu çerçevesinde terörün her türlüsüne ortak mücadele kararlılığını yineliyor."

AB 47 MİLYON EUROYU DAHA SERBEST BIRAKTI

ACİLEN ÇABALARI HIZLANDIRMA KARARI ALINDI

AB ve Türkiye'nin terör örgütü DAEŞ ile mücadele etmek ve yabancı terörist savaşçılar akışını durdurmak için acilen çabaları hızlandırma kararı aldığı vurgulanan açıklamada, "AB, Türkiye'nin PKK kaynaklı büyük bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunu tanıyor. AB ve Türkiye, aynı zamanda AB tarafından terörist örgüt olarak edilen PKK kaynaklı terör tehditlerine karşı yakın bir şekilde çalışma isteğini yineliyor." ifadesine yer verildi.
Açıklamada ayrıca, her iki tarafın da terörün finansmanı, terör bağlantılarının sınır dışı edilmesi konuları dahil olmak üzere adli iş birliği ve istihbarat paylaşımında uyumun artırılması yollarının araştırılmasında mutabık kaldığı vurgulandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye ve AB kararını verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN