Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da huzur operasyonu

'da huzur operasyonuDiyarbakır Emniyet Müdürlüğü, terörden arındırılan Bağlar ilçesindeki Kaynartepe Mahallesi'nde 500 polisle huzur operasyonu gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 10.6.2016 08:34 Güncelleme Tarihi: 10.6.2016 08:34
Diyarbakır'da huzur operasyonu

Emniyet Müdürlüğü, terörden arındırılan Bağlar ilçesindeki Kaynartepe Mahallesi'nde 500 polisle huzur operasyonu düzenledi.

Kaynartepe Mahallesi'ni ziyaret eden İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, esnafı ziyaret ederek, sıkıntılarını dinledi. Polisler tarafından mahallede bulunan bazı ev ve yerlerinde emniyet uygulaması yapıldı.

Diyarbakır insanına teşekkürlerini sunan Taşdan, olaylar azalmaya başladıktan sonra, bu bölgeden çok sayıda ihbar aldıklarını belirtti. Tüm ekiplerin sürekli ihbarları değerlendirdiğini ve bu akşam da genel bir uygulama yaptıklarını ifade eden Taşdan, "Amacımız insanlarımızın daha huzurlu ve güvende olmasıdır. Bütün vatandaşlar huzur istiyor, çok sıkıntı çektiler." dedi.

Asayiş konusunda burayı daha huzurlu hale getireceklerini aktaran Taşdan, "Daha fazla güvenlik güçleriyle buradayız. Yeni bölgeler oluşturduk. Polis merkezlerimiz bazı okullarda da eğitim bittikten sonra o alanda duracaklar. Çevre sokaklarda uygulama yapıyorlar. Buradaki amacımız Bağlar halkının daha huzurlu bir süreç geçirmesidir." diye konuştu.

Taşdan, Bağlar ilçesinde 22 yerde uygulama merkezi bulunduğunu, polislerin sürekli gezdiği ve uygulama yaptığı yerler olduğunu aktararak, şunları söyledi:

"Onun dışında farklı yerlerde de uygulama yapıyoruz. Bu akşam 6 ayrı koldan Kaynartepe'ye girildi. Şu ana kadar aramalarımız, kontrollerimiz devam ediyor. Kimlik sorma, metruk binaların kontrolü, umuma yerlerin kontrolü başta olmak üzere çeşitli uygulamamız var. Şimdi Diyarbakır'da takviye ekipler var, yaza doğru teşkilat olarak büyümemiz lazım. İçişleri Bakanımız da bunu dikkate aldı ve bu yazın daha fazla personel Diyarbakır'a atanacak. Mümkün olduğu kadar buradaki vatandaşlarımızın sıkıntılı ve şüpheli durumları bizimle paylaşmasını istiyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır'da huzur operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN