Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burunlarından fitil fitil getireceğiz

Terör operasyonlarına rağmen ’a giden Başbakan Yıldırım, belediyeye gönderilen 400 trilyon liranın nereye harcandığını sordu. Yıldırım, “Burunlarından fitil fitil getireceğiz. Müsamaha etmeyeceğiz” dedi

Burunlarından fitil fitil getireceğiz
Başbakan Binali Yıldırım, üç mahallesinde terör örgütü PKK ile güvenlik güçleri arasında çatışmalar yaşanmasına rağmen ziyaretini iptal etmedi. Dün öğleden sonra Van'a giden Yıldırım, hem toplu açılış törenini gerçekleştirdi hem de Vanlı vatandaşlarla iftar yaptı. Yıldırım iftar programında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

NEREYE GİTTİ 400 TRİLYON?:
Esnaftan baskıyla, tehditle paraları topladılar terör örgütüne gönderdiler. Belediyeye 400 trilyon para geliyor, ne hizmet geliyor Van'a soruyorum; Nereye gitti bu 400 trilyon? Nereye gittiğini biliyorsunuz. Burunlarından fitil fitil getireceğiz. Hiç ama hiç müsamaha etmeyeceğiz. Yetmedi caddelerde kan akan musluklarla korku havasını yaymaya çalıştılar. Adeta "Bize destek olmazsanız başınıza gelecekleri siz düşünün" demeye çalıştılar.

HİZMET HARAÇLA MI OLUR?:
Kürt halkına hizmet baskıyla, esnafı hayatından bezdirmekle mi yapılır? Kürt halkına hizmet her yatırımı engellemek, insanlardan haraç toplamakla mı yapılır? Kürt halkını sevmek, mahallelerde çukur kazmak, kendisince kurtarılmış bölgeler ve caddeleri ateş çemberine döndürmekle mi olur? Van terörden kurtulunca, bölge terörden kurtulunca buraya yatırımlar gelecek. Van'ın ekonomisi daha çok büyüyecek.

KÜSTAH TERÖR DESTEKÇİSİ HDP:
Terör destekli bir parti var biliyorsunuz. Bunlar 6-8 Ekim'de halkı sokağa döktüler 53 masum vatandaşımızın hayatını yok ettiler. 13-20 yaşlarındaki bu milletin sizin evlatlarınızı kandırdılar, zehirleyerek sokağa döktüler. Bununla da yetinmediler. O Meclis'teki vekillerin bazıları küstahlığı daha da ileri götürdüler, "PKK isterse bir tükürükte sizi boğar" diyecek kadar küstahlaştılar.

DEVLETİMİZİN UZATTIĞI SICAK ELİ TUTUN:
Dağa çıkan gençlere sesleniyorum. Bu sonu olmayan maceradan vazgeçin. Sıcak yuvanıza, ana baba ocağınıza bir an önce gelin. Devletimizin size uzattığı müşfik eli, o sıcak eli tutun. El ele tutuşalım birlikte daha güzel bir için geleceğe emin adımlarla ilerleyelim.

BOYKOT YOK, YAVAŞLATMA VAR
Bakanlar Kurulu, sözde Ermeni soykırımını tanıyan Almanya'ya karşı, diplomatik ve siyasi alanda önlemler paketini belirledi. Bu kapsamda , Almanya'nın çeşitli şehirlerinde görev yapan konsoloslarından bazılarını geri çağıracak. İlişkiler alt düzeye indirilecek. Bakanlar yerine, iki ülke arasındaki görüşmeler müsteşar ya da genel müdürler düzeyinde olacak. Ortak delegasyon çalışmaları askıya alınacak. Almanya, Türkiye'nin ihracatında önemli bir yer tutuyor. Bu nedenle ihracatı etkileyecek bir girişim içinde olunmayacak. Bunun yerine Alman mallarının Türkiye'ye giriş ve dağıtımı yavaşlatılacak. Kulislerde, Türkiye'nin tepkisini göstermek için İncirlik'in kullanımı ile ilgili bazı adımların da gündeme gelebileceği konuşuluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burunlarından fitil fitil getireceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN